×

Uczestnik biegu upokorzył dziennikarkę. Za swój perfidny czyn trafił do aresztu

Alex Bozarjian jest dziennikarką, która 7 grudnia przeprowadzała relację z biegu w USA. Podczas nadawania, jeden z biegnących mężczyzn klepną kobietę w pupę. Zbulwersowani widzowie udostępnili relację na mediach społecznościowych. Sama dziennikarka wniosła sprawę do sądu. Jak się skończyła?

Bieg przez most

Alex Bozarjian, reporter multimedialny dla stacji WSAV, nadawała na żywo z Enmarket Savannah Bridge Run 7 grudnia. To właśnie wtedy 43-letni Thomas Callaway podszedł do niej od tyłu i walnął ją w tyłek. Incydent, uchwycony przed kamerą, był szeroko rozpowszechniany przez zbulwersowanych widzów w mediach społecznościowych.

Usłyszy zarzuty

Dziennikarka zgłosiła ten incydent policji, która wszczęła dochodzenie w sprawie. Departament Policji w Savannah aresztował Callaway’a w piątek wieczorem. Grozi mu kara  do 12 miesięcy pozbawienia wolności. Został zwolniony ze złożenia kaucji w wysokości 1300 $. Czeka obecnie na wyznaczenie terminu rozprawy.

Dziennikarka odniosła się do mężczyzny słowami:

Do człowieka, który dziś rano uderzył mnie w tyłek w telewizji na żywo: naruszyłeś moją prywatność i zawstydziłeś mnie. Żadna kobieta NIGDY nie powinna tego doświadczyć w pracy ani nigdzie !! Bądź lepszym człowiekiem.

Jego zachowanie było nie dopuszczalne

Prawnik dziennikarki, uznana adwokat Gloria Allred, skomentował całą sprawę:

Alex Bozarjian cieszy się, że organy ścigania traktują tę sprawę poważnie. Reporter powinien być w stanie wykonywać swoją pracę.

Dodaje również:

Jeśli sprawa trafi na rozprawę, będzie świadkiem. Z tego powodu nie będę komentować tego co się stało dopóki sprawa się nie zakończy, ale ma nadzieję, że przyniesie sprawiedliwy skutek.

Sami zobaczcie jak wyglądało całe zajście. Czy uważacie, że dziennikarka słusznie zgłosiła sprawę na policję? Czy zachowanie mężczyzny jest społecznie akceptowalne?

Źródła: www.buzzfeednews.com, twitter.com
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować