×

Klaun z Mielca „atakuje nadjeżdżające samochody”. Sprawą interesuje się policja

Dla jednych zagadkowy i niespotykany, dla innych zabawny, ale dla zdecydowanej większości przerażający. Kim jest Klaun z Mielca, który wychodzi na ulicę tuż przed maskami samochodów, straszy i „atakuje nadjeżdżające pojazdy”? Czy należy się go bać?

Klaun z Mielca

Kilka dni temu na TikToku pojawiło się nagranie, które wzbudziło bardzo mieszane uczucia, wśród których dominuje niepokój. Film przedstawia klauna, który próbuje zatrzymać samochód w Mielcu.

Ku*** co on odpi***

– reaguje na widok klauna kierowca

Na nagraniu widzimy, jak kierowca na widok tajemniczej postaci wrzuca wsteczny bieg, aby nie potrącić klauna, a kiedy ten odchodzi na bok, rusza do przodu i odjeżdża.

@kacper58340 #dc #creepy #drive ♬ Harnaś ice tea – Gawryle

Kilka dni później na tym samym koncie pojawił się kolejny materiał. Kierowca znów trafił na przerażającą postać. Tym razem obyło się bez zatrzymywania, bowiem klaun nie zdążył wyjść na ulicę.

@kacper58340 Kiedy chcesz skrócić drogę do domu #dc #creepy #drive #clown ♬ YO MAMALE – FRIZ & MASNY BEN & mgng

Reakcje internautów

Co na to internauci? W komentarzach czytamy:

W takich sytuacjach nie powinno się hamować

Ja bym się nie zatrzymała 😳

Już nigdy sama nie pojadę wieczorem

Są też tacy, którzy uważają, że to ustawka. Też tak uważacie?

Sprawą interesuje się policja

Portal hej.mielec.pl podaje, że sprawą interesuje się już policja. Służby mają zbadać, czy tajemnicza postać narusza prawo i stwarza niebezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Klaun z Koszalina

To nie pierwszy przypadek, kiedy polskie media obiegła informacja o straszącym klaunie. W 2018 roku głośno było o klaunie z Koszalina. Tajemnicza postać intrygowała wówczas wiele osób. Ludzie obawiali się, że mają do czynienia z psychopatą. Tymczasem przebrany za klauna mężczyzna miał szczytny cel. Prawda wyszła na jaw po tym, jak ujawnił się na swoim Instagramie.

Dziękuję wszystkim za grę! Szkoda, że tak szybko ale zasady są zasadami. Teraz wszyscy razem wesprzyjmy akcje Dziecięce Hospicjum Koszalin!

Czy historia klauna z Mielca będzie miała podobne zakończenie?

Najprawdopodobniej. Na Instagramie pojawił się bowiem profil clown_mielec_666, który jest powiązany z klaunem z Mielca. Na profilu możemy zobaczyć kilka postów.

W pierwszym poście widzimy maskę klauna, po czym kamera zostaje przestawiona na znak z napisem Mielec. W opisie do krótkiego nagrania czytamy „Zagrajmy w grę masz sześć zadań 🤡”. Jedno z zadań polega na przelaniu uzbieranych środków na SOS Koty Mielec, organizacji zapewniającej leczenie, zabiegi, operacje i kastracje dla kotów.

W ostatnim poście klaun wyłożył karty na stół i otworzył się przed internautami. Przyznał przy tym, że zawiódł się na jednej ze znanych osobistości.

Wyjaśnienie.

Dnia 17 stycznia umieściłem filmik na TikToku, który przedstawiał postać klauna.
Postać klauna nie miała na celu naśladowania Klauna z Koszalina.
Nie wiedzieliśmy, ze filmik na tik toku osiągnie aż 2.5 miliona wyświetleń i będzie aż tak popularny.
Gdy akcją zainteresował się Deejaypallaside, chcieliśmy obrócić cała sytuację w promocje miasta Mielca, a przy okazji pomóc zwierzakom, jeśli była taka możliwość.
Pan Deejaypallaside nakręcił całą sytuację podczas swojej transmisji na żywo, a następnie miał kontynuować akcję na drugi dzień. Niestety olał cała sytuację.
Zadanie numer dwa skierowane do niego było bardzo proste. Całą kwotę zebraną z donejtów otrzymanych na owej transmisji miał przekazać na fundację pomocy bezdomnym i chorym kotom. Zamiast tego , wykorzystując popularność Klauna, zaczął promować swoje treści wideo o egzorcyzmach i wrzucając link do swojej zrzutki, niezwiązanej kompletnie z tematem, olał zadanie. Jeśli chodzi o nagrania z TikToka, nikt nie został przestraszony, oprócz Was. Akcja była bezpieczna, a miejsca nagrań były wolne od postronnych samochodów. 🤡🤡

– czytamy

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Clown_666 (@clown_mielec_666)

Źródła: dziejesienapodkarpaciu.pl, www.instagram.com, www.tiktok.com
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), www.instagram.com

Może Cię zainteresować

zamknij