×

Kim jest mama Zenka Martyniuka? Ta kobieta skradła show na benefisie króla disco polo

Rok 2019 po woli dobiega końca. To zdecydowanie najlepszy moment na podsumowanie przełomowych wydarzeń z życia Zenona Martyniuka, których okrągłe rocznice przypadają właśnie na ten rok. Z tej okazji w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku zorganizowano benefis artysty.

kim jest mama Zenka Martyniuka 2
Imgur

Podsumowanie 30 lat na scenie

W drugi dzień Świąt TVP 2 transmitowało wydarzenie podsumowujące karierę artystyczną Zenona Martyniuka. Swoją obecnością zaskoczyły widzów takie gwiazdy jak Lombard, Wojciech Gąssowski, Izabela Trojanowska, Francesco Napoli, Ich Troje, Savage, Top One, Classic, Izabela Bad Boys Blue, Renata Dąbkowska oraz Mig.

Z Zenkiem zaśpiewał nawet sam prezes TVP, Jacek Kurski. Choć scena była przepełniona największymi gwiazdami branży muzycznej, to całe show skradła mama piosenkarza, pani Teresa Martyniuk. Poznaliśmy wiele interesujących faktów z jej życia oraz dotąd nieznane historie na temat Zenka.

Od 40 lat w pracy

Mama artysty pomimo podeszłego wieku nadal pracuje. W przygotowanym przez TVP2 materiale przyznała, że od 40 lat jest zatrudniona przez mleczarnię. Zajmuje się między innymi badaniem próbek mleka. W ciągu całego życia ani raz nie była na urlopie wypoczynkowym czy zwolnieniu lekarskim.

Kobieta bardzo lubi swoje obowiązki i mówi, że nie może odejść na emeryturę, ponieważ jest przecież tyle pracy.

Od 40 lat pracuję w skupie mleka. Lubię swoją pracę. Nie ma czasu na odpoczynek

Zapytana o dzieciństwo Zenka, opowiadała:

Zenek kolegował się z dziewczynami, ale musiał pomagać w domu. Lubił biegać boso po deszczu i po błocie. Nie zawsze był grzeczny, ale nie miałam większych powodów do narzekań

Zamiłowanie do ciężkiej pracy odziedziczone po mamie, zaowocowało sukcesami Zenka. Pani Teresa Martyniuk przyznaje, że jest bardzo dumna z syna, który pomimo wielu zajęć, zawsze o niej pamięta.

Zenek jest bardzo dobrym synem i wspaniałym człowiekiem. Nigdy o mnie nie zapomina i zawsze mogę na niego liczyć. Cieszę się, że spełnia swoje marzenia na scenie, bo muzyka zawsze grała w jego duszy

Dzieciństwo Zenka

Mama lidera zespołu Akcent wyznała, że w dzieciństwie, gdy synowi zdarzały się słabsze oceny w szkole, zabierała jego gitarę, którą otrzymał od dziadka i chowała ją w sianie na strychu. Opowiadała, że Zenek był na ogół grzecznym dzieckiem, ale zdarzały mu się drobne przewinienia.

Jak to dzieci. Raz aniołek, raz diabełek

Martyniuk w czasie benefisu opowiadał, że od najmłodszych lat był fanem piłki nożnej i chętnie grał z kolegami. Swoje piosenki śpiewa w wielu językach: polskim, rosyjskim, ukraińskim, białoruskim i romskim. Jest to spowodowane tym, że wychował się w pobliżu granicy białoruskiej, gdzie przenikały się różne kultury.

Artysta podkreśla, że jest „przepełniony wschodnią melodyjnością”

Martyniuk wkrótce ponownie wystąpi na antenie TVP podczas Sylwestra Marzeń w Zakopanem. Życzymy Zenkowi Martyniukowi kolejnych, cudownych i przepełnionych sukcesami lat na scenie!

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), YouTube.com, Imgur.com

Może Cię zainteresować

zamknij