×

Kim była partnerka Krzysztofa Kiersznowskiego, młodsza od niego o 33 lata?

Wczoraj do mediów dotarła informacja o śmierci jednego z najpopularniejszych i najbardziej charakterystycznych polskich aktorów. Chociaż znali go wszyscy, o jego życiu prywatnym wiadomo było niewiele. Kim była partnerka Krzysztofa Kiersznowskiego, młodsza od niego o 33 lata?

Aktor zmarł w wieku 70 lat

Gdy miał 26 lat, wystąpił w „Człowieku z marmuru” Andrzeja Wajdy. Krytycy szybko docenili jego talent aktorski. Szerokiej publiczności dał się poznać dzięki kultowym rolom w filmach „Vabank” i „Vabank II” i kultowej komedii gangsterskiej „Kiler” i „Kiler-ów 2-óch”. Zagrał również w „Cześć Tereska”, „Superprodukcji” czy „Ile waży koń trojański?”. Ostatnio częściej pojawiał się w serialach. Grał m.in. w „Świecie według Kiepskich”, „Blondynce” i „Barwach szczęścia”.

Krzysztof Kiersznowski
Twitter

Wczoraj do mediów dotarły smutne wieści. Krzysztof Kiersznowski zmarł w wieku 70 lat, o czym poinformował m.in. Tomasz Mędrzak, dyrektor artystyczny warszawskiego Teatru TM.

Kochany Krzysiu, nie sądziliśmy, że tak szybko przyjdzie się pożegnać. Tyle wspólnych lat, wspólnej pracy, wspólnego życia w teatrze. Trudno wyrazić w takiej chwili wszystkie uczucia, które mamy w sercu. Trudno zebrać myśli i ubrać je w słowa. Żal, smutek, niedowierzanie i tęsknota. Będzie nam brakowało wspólnie spędzanego czasu – na scenie i poza nią. Będzie brakowało rozmów z Tobą, dyskusji i sporów, (…) Twojego śmiechu, uśmiechu i pełnych humoru komentarzy. Twojej obecności. Łączymy się w żalu z Martine, Kasią i Maxem

– napisał w poście na Facebooku.

Kim była partnerka Krzysztofa Kiersznowskiego, młodsza od niego o 33 lata?

Martine, o której wspomniano w poście, to pracująca w dyplomacji Francuzka, z którą Kiersznowski wziął ślub. To dla niej na jakiś czas zrezygnował z pracy w zawodzie aktora.

Ożeniłem się z Francuzką, która pracowała w ambasadzie, a po naszym ślubie skierowano ją do placówki w Irlandii. Wyjechaliśmy więc razem. Jako mąż dyplomatki nie mogłem pracować, chyba że jako wolontariusz

– wspominał.

Para doczekała się dwójki dzieci – córki Kasi i syna Maksa. Jednak małżeństwo nie przetrwało – Kiersznowski nie wytrzymał, gdy jego żonę skierowano na kolejną placówkę.

Aktor mocno przeżył rozstanie. Przez kilka lat był sam. Do czasu, aż w jednym z krakowskich pubów poznał uroczą Kasię. Kiersznowskiego trafiła wówczas strzała amora. Kasia była o 33 lata młodsza od Kiersznowskiego, a nawet o 5 lat młodsza od syna aktora. Ale to im nie przeszkadzało. Zakochany Kiersznowski chętnie zabierał nową partnerkę na imprezy branżowe, przedstawiał ją znajomym i nie przejmował się złośliwymi uwagami.

Kim była partnerka Krzysztofa Kiersznowskiego
YouTube

Chociaż para wydawała się bardzo szczęśliwa, w 2020 roku Krzysztof Kiersznowski rozstał się z Kasią. Coraz częściej dochodziło między nimi do kłótni. Znajomi twierdzili, że wiele z nich wynikało z różnic pokoleniowych. Uczucie z czasem się wypaliło.

W ostatnich miesiącach życia aktor skupił się przede wszystkim na swoich dzieciach i wnukach.

Jest mi dobrze tak, jak jest. Wolę spędzać czas z dziećmi, z wnukami, z przyjaciółmi. I myślę, że jeśli człowiek jest zadowolony z siebie i z najbliższego otoczenia, a to najbliższe otoczenie zadowolone z niego, to nic więcej do szczęścia nie jest potrzebne

– wyznał w wywiadzie dla serwisu Pomponik.pl.

Kim była partnerka Krzysztofa Kiersznowskiego
Twitter
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), YouTube, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij