×

Kim była Agnieszka Pilchowa? Miała przewidzieć zagładę Żydów i obozy śmierci

Kim była Agnieszka Pilchowa? Polska wizjonerka to absolutnie niezwykła i fascynująca postać. Miała przewidzieć II wojnę światową na długo przed jej wybuchem. Doradzała samemu Piłsudskiemu i prezydentowi Mościckiemu.

Kim była Agnieszka Pilchowa?

Słowo „jasnowidz” dla niektórych równoznaczne jest z oszustem. Ale historia zna już przypadki wybitnych postaci, u których pojawiły się parapsychiczne zdolności. Sporo wiemy na przykład na temat Ojca Pio, są jednak również inne fascynujące życiorysy, które warto przytoczyć. Do grona niezwykłych wizjonerów i wizjonerek zalicza się również Agnieszka Pilchowa, znana także jako Agni P. Jej życie to gotowy materiał na książkę lub film.

Agnieszka Pilchowa przyszła na świat w 1888 roku w Zarubku. Chociaż pochodziła z polskiej rodziny Wysockich, w jej domu mówiono po czesku, uczyła się także w czeskiej szkole. Ale Agnieszka była samotniczką. Jej rówieśnicy dostrzegali, że się od nich różni. Była wycofana, odmienna. Już wtedy stopniowo zaczął się ujawniać jej niezwykły dar.

Pewnego razu Agnieszka zapadła w trans. Ten stan utrzymywał się przez dwa dni. W tym czasie Pilchowa miała odbyć swoją pierwszą podróż w zaświaty. Potem takie „wyprawy” dla Pilchowej stały się nieodłącznym elementem życia.

Ze zdolnościami jasnowidzenia, jakie posiadam, przyszłam już na ten świat. Gdy mam spojrzeć w świat ducha, nie potrzebuję zapadać w trans, czy też używać jakichś środków pomocniczych. Z początku przymykałam oczy (…) potem już i przymykanie oczu zaczęło być zbyteczne

– zanotowała w pamiętniku.

Przeprowadzka do Wisły

Pilchowa wyszła za mąż za mężczyznę, który był alkoholikiem, tyranem i gwałcicielem. Po rozpadzie małżeństwa, kobieta wyprowadziła się do Wisły, dlatego dziś wielu zna ją jako „jasnowidzącą z Wisły”. Kobieta twierdziła, że to duchy wskazały jej, że Wisła jest jej miejscem na ziemi.

Po przeprowadzce do Polski, kobieta poznała swojego drugiego męża – Jerzego Pilcha, który był redaktorem pisma „Hejnał”. Na jego łamach Agnieszka zaczęła publikować swoje pierwsze teksty, posługując się pseudonimem Agni P. Zajmowała się m.in. bioenergoterapią i ziołolecznictwem.

Talent Pilchowej szybko został doceniony, m.in. przez Zofię Kossak-Szczucką. Ale o zdolnościach Pilchowej szybko zrobiło się głośno. Ponoć uzdrowicielka gościła między innymi u prezydenta Mościckiego, a nawet u samego marszałka Piłsudskiego, który zaprosił ją do Belwederu.

Przewidziała II wojnę światową

Dziś o Agnieszce Pilchowej mówi się jako o tej, która przewidziała wybuch II wojny światowej, zagładę Żydów, obozy koncentracyjne i konflikt niemiecko-sowiecki. Są na to dowody, ponieważ wizjonerka z Wisły większość swoich widzeń dyktowała zaufanym osobom. Jedno z nich zanotował Jan Hadyn w 1934 roku.

Widzę swastykę toczącą się na wschód, która chce zmiażdżyć w mściwej satysfakcji niewolnicze państwo pentagramu. Dwaj zbrodniarze ludzkości chwycą się za bary hordami swych niewolników i masą swej broni i ziemia zadrży pod ich stopami.

– zapisał Hadyna.

Sama Pilchowa zginęła 4 stycznia 1945 roku zginęła od niemieckiej kuli w obozie koncentracyjnym w Ravensbruck. Jej bliscy twierdzą, że nieomylnie przewidziała datę swojej śmierci.

Jeśli wszystkie wizje Pilchowej miałyby okazać się prorocze, mamy powody do niepokoju. Wizjonerka z Wisły przed śmiercią często mówiła także o zmianach klimatu. Powtarzała, że w przyszłości „grozi nam śmierć planety”.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować