×

Katedra Notre Dame stanęła w płomieniach. Mer Paryża pokazała ważne zdjęcie

Katedra Notre Dame płonie! Takie informacje wczoraj mogliśmy przeczytać wieczorem z zachodnich źródeł. Po chwili szokująca i smutna informacja obiegła cały świat. Kilkaset lat kultury, dziedzictwa i symbol chrześcijaństwa zmienił się w zgliszcza na naszych oczach. Czegoś takiego nie spodziewał się nikt.

Ogień w Katedrze Notre Dame pojawił się 15 kwietnia między godziną 18:00 a 19:00

Kilka godzin z historycznej budowli wydostawały się kłęby dymu. Płakali nie tylko Francuzi, ale i cały świat. Rozpaczają wszyscy, którzy mają świadomość tego, czego świadkami jesteśmy. Kilkaset lat historii i miejsce, w którym spoczywały największe relikwie chrześcijaństwa. Czy przetrwały?

Ogień w historycznej budowli mógł zniszczyć to, co dla wielu jest najcenniejsze. Wszyscy z zapartym tchem czekali na informacje dotyczące relikwii

Do mediów dziś rano dotarła informacja, że cenne dzieła zostały uratowane. Taką informację przekazał Nicolas Delesalle z „Paris Match”.

Skarbiec katedry nietknięty, korona cierniowa, święte sakramenty

Ocalała korona cierniowa, święte sakramenty, fragment krzyża Chrystusa i użyty podczas ukrzyżowania gwóźdź. Francuzi już deklarują odbudowę tego, co pochłonęły płomienie. Świat deklaruje pomoc w tych ciężkich dla kultury chwilach.

Z kolei Mer Paryża, Anne Hidalgo pokazała bardzo istotne i w obliczu tej olbrzymiej tragedii bardzo pocieszające zdjęcie:

Może Cię zainteresować

zamknij