×

Nad znaczeniem nazwiska Strasburgera zastanawia się wiele osób. Karol uchylił rąbka tajemnicy

Wszyscy znamy Karola Strasbugera. Wielu zastanawia się, skąd u aktora, który na zawsze wpisał się w historię telewizji tak specyficzne nazwisko. Teraz, prowadzący „Familiady” zdradził jego pochodzenie.

Jest aktorem od 50 lat

Karol Strasbuger funkcjonuje w polskim show-biznesie od lat. Karierę zaczynał jeszcze w latach 70, grając w wielu filmach i serialach, zaczynając od filmu „Noce i dnie”, przez „Klan”, kończąc na „Pierwszej Miłości”. Największą sławę przyniosła mu oczywiście „Familiada”, którą prowadzi nieprzerwanie od 1994 roku. Ostatnio został zapytany o genezie swojego nazwiska.

Aktor udzielił ostatnio wywiadu dla magazynu „Świat i Ludzie”. W szczerej rozmowie opowiedział trochę o historii swojej rodziny. Redaktor przeprowadzający rozmowę zapytał o to, nad czym od lat zastanawiają się ludzie, czyli o nazwisko prowadzącego „Familiady”.

Nieznana geneza

Karol Strasburger sam przyznał, że nie wie do końca skąd wzięło się jego nazwisko. Najprawdopodobniej pochodzi z języka niemieckiego. Składa się na nie słowo „Strasse”, czyli „ulica” i „Bürger” co oznacza „obywatel”. Aktor potraktował to tłumaczenie z humorem:

Gdyby to tłumaczyć z przymrużeniem oka, to „Bürgerstrasse” oznaczałoby: „ulica obywatela”. Myślę, że gdyby żył mój ojciec, to mógłbym go o znaczenie nazwiska zapytać. Nie zdążyłem. O naszych korzeniach zaczęliśmy rozmawiać, gdy on był starszym człowiekiem

Czy taka zdawkowa odpowiedź, zaspokoiła chociaż odrobinę waszą ciekawość? Szkoda, że Karol Strasburger nie wie więcej o swoim nazwisku, ponieważ może kryć się za nim bardzo ciekawa historia. Jednak na razie nie pozostaje nam nic innego, niż zaczekać na godzinę 14 i usłyszeć kolejny żenujący żart prowadzącego.

A wy znacie historię swoich nazwisk?

Może Cię zainteresować