Nad znaczeniem nazwiska Strasburgera zastanawia się wiele osób. Karol uchylił rąbka tajemnicy

Wszyscy znamy Karola Strasbugera. Wielu zastanawia się, skąd u aktora, który na zawsze wpisał się w historię telewizji tak specyficzne nazwisko. Teraz, prowadzący „Familiady” zdradził jego pochodzenie.


Jest aktorem od 50 lat

Karol Strasbuger funkcjonuje w polskim show-biznesie od lat. Karierę zaczynał jeszcze w latach 70, grając w wielu filmach i serialach, zaczynając od filmu „Noce i dnie”, przez „Klan”, kończąc na „Pierwszej Miłości”. Największą sławę przyniosła mu oczywiście „Familiada”, którą prowadzi nieprzerwanie od 1994 roku. Ostatnio został zapytany o genezie swojego nazwiska.

Aktor udzielił ostatnio wywiadu dla magazynu „Świat i Ludzie”. W szczerej rozmowie opowiedział trochę o historii swojej rodziny. Redaktor przeprowadzający rozmowę zapytał o to, nad czym od lat zastanawiają się ludzie, czyli o nazwisko prowadzącego „Familiady”.

Nad znaczeniem nazwiska Strasburgera zastanawia się wiele osób. Karol uchylił rąbka tajemnicy
UdostępnijInstagram

Nieznana geneza

Karol Strasburger sam przyznał, że nie wie do końca skąd wzięło się jego nazwisko. Najprawdopodobniej pochodzi z języka niemieckiego. Składa się na nie słowo „Strasse”, czyli „ulica” i „Bürger” co oznacza „obywatel”. Aktor potraktował to tłumaczenie z humorem:

Gdyby to tłumaczyć z przymrużeniem oka, to „Bürgerstrasse” oznaczałoby: „ulica obywatela”. Myślę, że gdyby żył mój ojciec, to mógłbym go o znaczenie nazwiska zapytać. Nie zdążyłem. O naszych korzeniach zaczęliśmy rozmawiać, gdy on był starszym człowiekiem

Czy taka zdawkowa odpowiedź, zaspokoiła chociaż odrobinę waszą ciekawość? Szkoda, że Karol Strasburger nie wie więcej o swoim nazwisku, ponieważ może kryć się za nim bardzo ciekawa historia. Jednak na razie nie pozostaje nam nic innego, niż zaczekać na godzinę 14 i usłyszeć kolejny żenujący żart prowadzącego.

A wy znacie historię swoich nazwisk?

Źródło: msn.com | Fotografie: Instagram | Miniatura wpisu: