×

Karambol na trasie S1. Nie żyje matka i jej maleńkie dziecko

Karambol na trasie S1. Do tragicznego zdarzenia doszło w piątkowy poranek. Zderzyło się ze sobą pięć pojazdów, w tym dwa samochody ciężarowe. Zginęło kilkumiesięczne dziecko oraz jego matka.

Karambol na trasie S1

Jak donosi TVN24, do karambolu doszło dzisiaj rano około godz. 6:40 na jednojezdniowym odcinku ekspresowej trasy S1 między węzłami Lotnisko i Mierzęcice (woj. śląskim).

Rzecznik komendy Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie Krystian Biesiadecki poinformował, że zderzyło się tam pięć pojazdów: dwie ciężarówki z naczepami, dwa samochody osobowe i jeden samochód dostawczy. Jeden z samochodów ciągnął przyczepę kempingową.

Policjanci ze śląskiej drogówki przekazali, że do karambolu przyczynił się prawdopodobnie kierowca busa. Zjechał on na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z innym pojazdem. Następnie w te samochody uderzyły trzy kolejne.

Nie żyje matka i jej maleńkie dziecko

Krystian Biesiadecki przekazał, że w wypadku zginęła około roczne dziecko (nieoficjalnie mówi się, że niemowlę miało 3 miesiące) oraz jego matka. Kobieta była reanimowana, jednak nie udało się przywrócić jej funkcji życiowych. Po ponadgodzinnej akcji ratunkowej, zmarła. Rannych zostało też co najmniej sześć osób.

Obecnie droga S1 między węzłami Lotnisko i Mierzęcice jest zablokowana. Policja apeluje, aby na razie kierowcy zamierzający podróżować pomiędzy A1 a drogą nr 91 (starą „jedynką”) wybierali przejazd między Pyrzowicami a Siewierzem drogą krajową nr 78.

Na miejscu intensywnie pracują strażacy oraz służby porządkowe, aby przywrócić ruch. Usuwają one z miejsca uszkodzone pojazdy oraz elementy, które mogą być niebezpieczne.

Źródła: tvn24.pl, www.rmf24.pl, wiadomosci.wp.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook/Śląska Policja

Polecane

Może Cię zainteresować