×

FIFA ukarała reprezentację Anglii za nieodpowiednie skarpety! Nie obyło się bez dużej grzywny

Choć MŚ w Rosji dobiegają już końca, światło dzienne zdążył ujrzeć dość nietypowy przypadek. Nie od dziś wiadomo, że FIFA bardzo przestrzega zasad i regulaminu praw marketingowych, a każde złamanie warunku jest przez międzynarodową federację surowo karane. Przekonać się o tym mają właśnie okazję piłkarze reprezentacji Anglii, a dokładniej Dele Alli, Eric Dier i Raheem Sterling, którzy podczas meczu ze Szwajcarią zagrali w nieodpowiednich, a dokładniej nieautoryzowanych… skarpetkach! Co prawda zawodnicy mieli na sobie getry z logiem sponsora, jednak założyli inne skarpetki które z kolei zasłoniły logo dostawcy sprzętu, co było niezgodne z regulaminem.

Kara dla angielskiej federacji

Jak widać na MŚ nie ma miejsca na nawet najmniejsze odstępstwa od zasad i regulaminu praw marketingowych. Do złamania zasad miało dojść podczas meczu Anglików ze Szwecją. Wcześniej, podczas tego samego mundialu taką samą karę otrzymali Szwedzi, którzy dopuścili się identycznego przewinienia. Teraz za włożenie nieautoryzowanych skarpetek FIFA ukarała angielską federację grzywną w wysokości 70 tysięcy franków szwajcarskich, a więc około 257 tysięcy złotych!

Niepierwsza kara na tym mundialu

Kuriozalna sytuacja podczas całego mundialu miała również miejsce w przypadku reprezentacji Chorwacji, która została ukarana grzywną 79 tysięcy franków. Powód? Wystarczyło, że Dejan Lovren, chorwacki piłkarz występujący na pozycji obrońcy, w przerwie meczu napił się popularnego napoju energetycznego, który nie był oficjalnym napojem mundialu.

Myślicie, że zrobił to świadomie?

Może Cię zainteresować

zamknij