×

8-latek uzbierał ponad 20 tys. złotych po to, aby przekazać je przyjacielowi w konkretnym celu

Pochodzący z Kalifornii chłopiec zdobył się na piękny gest, a mianowicie zebrał pieniądze na zakup nowego wózka dla swojego najlepszego przyjaciela, którego wózek nie był dopasowany do jego osoby. Choć ciężko w to uwierzyć, dobroduszny chłopiec ma zaledwie 8 lat!

Paul Burnett i Kamden Houshan spotkali się w przedszkolu. Mimo młodego wieku, bardzo szybko połączyła ich nierozerwalna przyjaźń.

Spędzali ze sobą mnóstwo czasu i nieustannie ze sobą rozmawiali. Kamden często często był u nas na obiedzie, dlatego wiedzieliśmy o nim dosłownie wszystko… Paul jest dla niego kimś więcej niż przyjacielem. To jego brat – wyznaje Jenny Burnett.

Kamden urodził się z dwoma guzami na kręgosłupie. Już tydzień po narodzinach został poddany operacji, która miała na celu usunięcie większej części nowotworu.

Niestety, takowy zabieg wiązał się z niepożądanymi efektami w skutek czego chłopiec już do końca życia będzie poruszał się na wózku. Kameden cierpi również na skoliozę i ma problemy z pęcherzem.

Courtesy Jenny Burnett

Courtesy Jenny Burnett

Oczywiście, sytuacja chłopca niesie za sobą ogromne obciążenie finansowe dla całej rodziny. Ojciec Kamdena, Houshan, wziął rok wolnego, aby mógł opiekować się synem, który potrzebuje stałej pomocy.

Na szczególną uwagę zasługuje jednak zachowanie przyjaciela chłopca. Paul doskonale wiedział, że aktualny wózek Kamdena jest już dla niego zdecydowanie za mały, a na kolejny musiałby czekać dwa lata.

Courtesy Jenny Burnett

Courtesy Jenny Burnett

Postanowił więc wziąć sprawy w swoje ręce i z pomocą filmików umieszczonych na YouTube założył konto na GoFundMe, gdzie opisał sytuację, w jakiej znajduje się jego przyjaciel i prosił o pomoc.

Choć Kamden docelowo chciał uzbierać 3 900 dolarów, kwota bardzo szybko przekroczyła 6 000 dolarów!

Courtesy Jenny Burnett

Courtesy Jenny Burnett

Nie mogę uwierzyć! To wszystko dzieje się dla nas… dla niego? – mówi mama chłopca.

Wszystko wskazuje na to, że chłopiec już w tym miesiącu dostanie swój nowy wózek, a wszystko za sprawą jego 8-letniego przyjaciela. Niewiarygodne, prawda?

Może Cię zainteresować