×

3-latek skakał na trampolinie, gdy nagle upadł. Mama ostrzega innych przed niebezpieczeństwem

Lato to czas spędzany przede wszystkim na dworze. Dzieci go uwielbiają, a wielu rodziców stara się im zapewniać świetną rozrywkę. Jedną z najczęściej wybieranych przez nich atrakcji jest trampolina. Niestety, nie jest to do końca bezpieczna zabawka…

Jak niebezpieczne mogą okazać się dla maluchów trampoliny przekonała się ostatnio pewna mama – Kait Ellen. Dlatego zdecydowała się na publikację pewnego postu na swoim profilu na Facebook’u:

Ostatnie 12 dni było dla nas bardzo trudne. Przez ten czas poczułam się zobligowana do poinformowania innych rodziców o niebezpieczeństwie, jakie niosą za sobą trampoliny (…).

Mój synek Colton upadł i złamał kość udową, która jest najmocniejszą kością w ciele. W tym czasie po prostu niewinnie skakał obok swojego taty.

Musicie być świadomi (ja nie byłam), że zgodnie z America Academy of Pediatrics and the America Academy of Orthopedic Surgeons: Dzieci poniżej 6 roku życia nie powinny korzystać z trampoliny. Wszystko dlatego, że ich kruche kości mogą nie wytrzymać powtarzających się w wyniku skoków nacisków.

Niestety, my dowiedzieliśmy się o tym dopiero podczas pobytu w szpitalu.

Nasze życie wywróciło się do góry nogami od czasu wypadku Coltona. Musimy przystosować się teraz do całkowicie innego trybu życia przez następne kilka tygodni ze względu na naszego biednego 3-latka.

Chcemy, aby jak najwięcej osób, dowiedziało się o tym, jak niebezpieczna może okazać się taka zabawa dla maluchów. Mamy nadzieję, że dzięki temu, inne dzieci unikną tak poważnych urazów.

Pomóż nam w rozszerzaniu wiedzy na ten temat – podziel się historią.

A Wy? Wiedzieliście o tym? Wasze dzieci bawią się na trampolinach?

Może Cię zainteresować

zamknij