×

Kaczyński oferuje już nie tylko 500 plus. Nowe programy wspierające rodziny

Kaczyński chce więcej dzieci w Polsce, niestety, brakuje ochotniczek do rodzenia. Stąd pomysł, by przekupywać Polki, by zachodziły w ciąże.

Nowy Ład

Program Nowy Ład jest oczkiem w głowie premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Ma umocnić pozycję partii rządzącej i pomóc jej wygrać kolejne wybory parlamentarne. Miał być zaprezentowany pod koniec marca, ale uznano, że trzecia fala pandemii i ponad pół tysiąca ofiar śmiertelnych dziennie to nie są sprzyjające okoliczności, by przedstawiać Nowy Ład.

Na razie znane są jego ogólne założenia. Jak wynika z wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego dla serwisu Albicla.com, wyemitowanej w niedzielę wielkanocną w TV Republika, tym razem przekupstwo wyborcze ma być sfinansowane z Funduszu Odbudowy Unii Europejskiej, który chce zawetować Solidarna Polska. Jak wyjaśnił Kaczyński, i tak będą go spłacać bogatsze od Polski kraje :

To zadłużenie, które będzie powstawało z części tego Funduszu, bo po części to są granty, tzn. bezzwrotne środki, to jest zadłużenie, za które rzeczywiście solidarnie będą odpowiadały wszystkie państwa UE, ale ono będzie do spłacenia w przyszłych latach, przez dłuższy czas będzie karencja, tak mniej więcej przy końcu lat 20. będzie to spłacane i przy obecnych możliwościach gospodarczych, które przy końcu lat 20. powinny być znacznie większe, niż obecnie, poziom zadłużenia, który w ten sposób powstanie dla Polski, będzie bardzo łatwy do spłacenia. Można żądać od każdego, kto solidarnie odpowiada za dług, zwrotu i to nawet w całości, tylko że w praktyce to dotyczy przede wszystkim tych państw, które mają największe zasoby.

Kaczyński chce więcej dzieci

Podczas wirtualnego spotkania klubów Gazety Polskiej, Kaczyński martwił się o to, że w Polsce rodzi się za mało dzieci. Rzeczywiście, od 2017 roku dzietność w Polsce systematycznie spada. W 2018 r. nadwyżka zgonów nad urodzeniami wyniosła 26 tysięcy, zaś w 2019 r. było to blisko 35 tysięcy. W 2020 roku odnotowano przyrost naturalny nie tylko ujemny, lecz również najniższy od II wojny światowej. Według danych GUS, w 2020 roku dziura demograficzna wyniosła 120 tysięcy ludzi. Tego roku zmarło najwięcej Polaków od II wojny światowej i urodziło się najmniej dzieci od 15 lat.

Jak obliczył resort zdrowia, w zeszłym roku zmarło 486 tys. 147 osób, o.67 tysięcy więcej niż rok wcześniej.  Liczba urodzeń za to systematycznie spada i w zeszłym roku wyniosła mniej niż 360 tysięcy. Jak wynika z danych za styczeń 2021 roku, ten trend się pogłębia. W pierwszym miesiącu roku na świat przyszło zaledwie 25 tysięcy dzieci, najmniej od 17 lat.

Z pewnością nie pomaga zakaz aborcji, najsurowszy w Europie, nie licząc Malty, który wywołuje lęk Polek o to, że są traktowane jak inkubatory dla ciężko chorych płodów oraz zlikwidowanie rządowego dofinansowania in vitro. Na szczęście Jarosław Kaczyński jest przekonany, że w tych dwóch sprawach nie trzeba nic zmieniać, wystarczy tylko dosypać trochę pieniędzy i Polki od razu zaczną zachodzić w ciąże:

Cały Nowy Ład jest nastawiony na to, żeby te rodziny łatwiej powstawały, żeby przychodziły na świat dzieci i żeby to wszystko było dla przeciętnego Polaka, w tym wypadku chodzi przede wszystkim o ludzi młodych, ale także ludzi w średnim wieku, po prostu łatwiejsze czy realniejsze, chociaż nie jestem w tej chwili upoważniony, żeby o tym mówić, jeżeli chodzi o szczegóły. Dla pewnej części Polaków zdobycie mieszkania jest nierealne. To chcemy zmienić. Ale chcemy zmienić też bardzo wiele innych rzeczy, które w tej chwili funkcjonują, są nieefektywne, niesprawiedliwe. Ta zmiana jest bezwzględnie potrzebna.

Przy okazji postraszył też swoich wyborców tym, co może się stać, gdyby PiS przegrało wybory:

Społeczeństwo oddałoby władzę tym z ”błyskawicami”, jak by się to skończyło dla Polski, sądzę, że tutaj nie muszę nikomu tłumaczyć.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: www.instagram.com

Może Cię zainteresować

zamknij