×

Szczeniak znajdujący się na skraju życia poznaje chorego chłopca. Ta chwila zmienia całe ich życie.

To historia o dwóch zagubionych duszach, potrzebujących prawdziwego przyjaciela.

Jonny Hickey to 8-letni chłopiec z autyzmem, który przez swoją chorobę nie mówił dużo i Xena, porzucony, wygłodzony szczeniak, których drogi skrzyżowały się, a ich życie nabrało nowego znaczenia.

U chłopca autyzm zdiagnozowano w młodym wieku, był bardzo skryty, reagował na nowych ludzi i nowe otoczenie ze strachem, przez co ukrywał się po kątach.

Z kolei Xena znaleziona została w gruzach przez ratownika Dekalb Animal Services – Chrissy, w Gruzji. Szczeniak ważył zaledwie 2 kg, i jak sam przyznał, przez cały okres swojej pracy nie widział tak młodego psa, który przeżyłby w tak ciężkich warunkach. Pies został zabrany do ośrodka, aby zacząć leczenie i postarać się przywrócić go do zdrowia.

Nikt nie był pewien, czy uda się go uratować. Jednak Xena nie była gotowa, aby rezygnować z życia. Dostawała płyny i dodatkową opiekę medyczną, przez co zaczęła bardzo szybko wracać do zdrowia.

Historia szczeniaka obległa cały Internet, przykuła też uwagę rodziny Johhy, którego mama – Linda, postanowiła zabrać do ośrodka na spotkanie, aby osobiście poznać pupila.

Xena natychmiast udała się w stronę chłopca i jego rodziny. Niesamowita więź jaka powstała miedzy nimi była dla wszystkich ogromnym zaskoczeniem. Szczeniak po okresie próbnym pobytu w domu chłopca, od razu został członkiem rodziny.

Pomimo faktu, że domownicy posiadali już 2 inne psy, Johhy otworzył się tylko przy nowym pupilu, z którym codziennie jeździł do szkoły.

Od pierwszego dnia, kiedy Xena usiadła z Johhy w samochodzie na kolanach, przez całą drogę obdarowywała go pocałunkami.

Po obserwacji zachowania dziecka, stwierdzono, że zrobił ogromne postępy w swoim zachowaniu. U boku Xeny, Jonny stał się bardziej otwarty i pewny siebie, a jego obawy są znacznie mniejsze.

Pies dostał nawet wyróżnienie i tytuł Najlepszego Psa Roku.

Od progu śmierci walecznym krokiem Xena przeszła długą drogę, aby zobaczyć światełko w tunelu, którym okazał się być Johhy. Kiedy się połączyli, zostali nierozłączną parą i najprawdziwszymi przyjaciółmi.

Zobaczcie, jak ta historia wyglądała:

Może Cię zainteresować