×

Zaginął 14-latek z autyzmem. „Miał tylko wyjść z domu na 15 minut…”

Zaginął autystyczny nastolatek, który jak co dzień nad ranem wyszedł pospacerować. Zrozpaczony ojciec prosi o pomoc w poszukiwaniach.

Zaginął autystyczny nastolatek

Policja rozpoczęła poszukiwania nastolatka z autyzmem, który zaginął dzisiaj (22 września) w Launching Place (stan Victoria w Australii). Ostatnio widziano Williama Wall’a około godz. 6:45 wychodzącego na codzienny spacer szlakiem Warburton Trail. 14-latek powiedział swojej rodzinie, że nie będzie go przez 15 minut, ale od tamtej pory nie wrócił do domu i nikt go nie widział.

Policja i rodzina obawiają się o życie Williama, ponieważ chłopiec szybko gubi orientację w terenie. William ma 177 cm wzrostu, szczupłą budowę i jasno-brązowe włosy.

Sierżant Jordan Kavanagh powiedział dziennikarzom, że służby mundurowe będą poszukiwać chłopca przez całą noc, aż zostanie znaleziony. Nie będzie to jednak proste zadanie:

To dość rozległy obszar, jest dużo trudnego terenu do pokonania. Do tego dochodzi fakt, że mówimy o terenie mocno zalesionym. Mamy wiele jednostek poszukiwawczych zaangażowanych w akcję.

Zaginął autystyczny nastolatek
Twitter

Ojciec chłopca jest zdruzgotany

Ojciec Williama Shane Wall w rozmowie z 9News powiedział, że chłopiec codziennie rano wychodził na spacer, ale zawsze wracał do domu w ciągu godziny:

Szukałem go, ale bez skutku. Cała nasza rodzina ma nadzieję, że wszystko z nim w porządku. Chcę tylko, żeby podszedł do kogoś. Nie ma przy sobie telefonu i nie mamy jak się z nim skontaktować. Chcę tylko, żeby wrócił do domu. Niczego inne nie pragnę. Po prostu wróć do domu. To wszystko, czego chcę.

Policja podaje, że nastolatek najprawdopodobniej zgubił się w buszu. Funkcjonariuszom udało się uzyskać zeznanie jednego świadka. Opisuje on zdenerwowanego mężczyznę, który pasowałby do opisu Williama. Kilkudziesięcioosobowa grupa poszukiwawcza, w tym wielu ochotników SES, przeczesała we wtorek gęsty teren między Millgrove i East Warburton.

Zaginął autystyczny nastolatek
Twitter
Źródła: www.dailymail.co.uk, www.9news.com.au

Może Cię zainteresować

zamknij