×

Lekarz umieścił w sieci nagrania cesarskiego cięcia. Nie poddał ich żadnej cenzurze

Cesarskie cięcie to nic innego, jak zabieg chirurgiczny polegający na rozcięciu powłok brzusznych oraz macicy i wyjęciu dziecka. Wykonuje się go zazwyczaj, kiedy naturalny poród jest niemożliwy, choć czasami takie rozwiązanie jest po prostu zachcianką matki. Matki, która najzwyczajniej w świecie nie chce rodzić przez drogi rodne. Nie mniej jednak najważniejsze w tym przypadku jest życie i dobro maleństwa, które właśnie przychodzi na świat.

Nawarstwiające się plotki

Wokół tematu cesarskiego cięcia powstało już wiele plotek. Niektórzy twierdzą nawet, że taki poród po prostu się nie liczy, inni, że jest bardzo bolesny, a kolejni, że istnieje większe ryzyko powikłań. Zupełnie inne zdanie na ten temat ma jednak doktor Jham Frank Lugo, który na co dzień pracuje w jednej z wenezuelskich klinik.

Czas najwyższy dać im kres

Do głównych zadań doktora należy odbieranie porodów, ale jest także specjalistą od zapłodnienia in vitro. Lekarz postanowił dać kres wszelkim mitom, publikując niesamowite nagrania na swoim Instagramie, gdzie śledzi go coraz więcej ludzi – na chwilę obecną obserwuje go już ponad 35 tysięcy osób.

Skąd takie zainteresowanie?

Ginekolog publikuje na swoim profilu fotografie maluszków, które chwilę wcześniej przyszły na świat. Wśród zamieszczanych przez niego materiałów znajdziemy również filmy dokumentujące piękno narodzin – szczególnie tych, do których doszło właśnie poprzez wspomniane wcześniej cesarskie cięcie. W końcu wszyscy słyszeli o tym zabiegu, ale mało kto miał okazję widzieć na własne oczy rozcięte powłoki brzuszne, przez które dzieci niemal samodzielnie wychodzą maluchy.

Lekarz postanowił to zmienić

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Jham Frank Lugo C. (@fertilugo)

Cesarskie cięcie nie przypomina wcale sceny z horroru.

Jham Frank Lugo za zgodą swoich pacjentek publikuje w sieci nagrania, które mają rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące cesarskiego cięcia. Jak się okazuje, nie jest to takie straszne, a krew wcale nie wylewa się strumieniami z brzucha matki, jakby się mogło co niektórym wydawać.

Dzięki doktorowi i jego nagraniom przekonało się już o tym wiele osób

Dzięki nagraniom lekarza, wiele ludzi może poznać prawdę na temat cesarskiego cięcia

Filmy ginekologa cieszą się ogromną popularnością – praktycznie każdy z nich ma dziesiątki tysięcy wyświetleń, co świadczy o tym, że moment, w którym na świecie pojawia się nowe życie, jest dla ludzi czymś bardzo ważnym. To właśnie dzięki takim materiałom mogą poznać prawdę na temat cesarskiego cięcia. Prawdę, która tak często jest przez wiele innych osób zakłamywana.

A Ty jak wyobrażałeś sobie zabieg cesarskiego cięcia? Czy Twoje wyobrażenia znacznie odbiegały od tego, co przedstawił na swoich nagraniach ginekolog? Koniecznie podziel się tym z nami w komentarzach!

Polecane

Może Cię zainteresować