×

Zamaskowany mężczyzna jeździ po mieście i nakłania dzieci, by wsiadły do samochodu

Uwaga rodzice! Zamaskowany mężczyzna jeździ po mieście i zaczepia dzieci, zapraszając je do swojego samochodu z propozycją podwiezienia. Mieszkańcy Poznania alarmują o zachowanie szczególnej ostrożności i ostrzeżenie swoich pociech. Informację na temat potencjalnie niebezpiecznego porywacza potwierdziła policja.

Jeździ po mieście i zaczepia dzieci

Wiele mówi się dzieciom o tym, aby nie rozmawiały z obcymi, niczego od nich nie brały, a tym bardziej nigdzie z nimi nie szły. Wszystko w trosce o ich bezpieczeństwo. W końcu nigdy nie wiadomo, jakie intencje może mieć osoba, która proponuje małemu chłopcu podwiezienie czy też zaprasza go do samochodu, bo ma w nim coś dla niego. Wszelkie ostrzeżenia nie są bezpodstawne, a najlepszym na to dowodem jest dorosły mężczyzna, który jeździ po Poznaniu z chustą na twarzy, i proponuje wracającym ze szkoły maluchom, że podwiezie je do domu.

Apel do rodziców

Zaniepokojona matka postanowiła ostrzec innych rodziców i dzieci za pośrednictwem Facebooka. Jej wpis publikujemy poniżej:

Uwaga porywacze dzieci! Otrzymaliśmy wiadomość:”Dobry wieczór, piszę z prośbą o nagłośnienie sytuacji, która miała dziś miejsce vis a vis kiosku na skrzyżowaniu ulic Łowickiej i Kostrzyńskiej. Mojemu 10 letniemu synowi zostało zaproponowane wejście do auta obcego mężczyzny z chustka na twarzy. Mężczyzna był wysokim brunetem jeżdżącym czarnym sedanem. Więcej informacji dziecko nie zapamiętało. Policja poinformowana. Przyjechał też patrol. Proszę nagłośnić sprawę wśród mieszkańców naszego osiedla, niech rodzice porozmawiają na ten temat z dziećmi. Choćby i tysiączny raz. Warto. Pozdrawiam, mama”

Policja szuka mężczyzny

Sprawa trafiła w ręce policji. Funkcjonariusze sprawdzają już okoliczny monitoring z nadzieją, że uda im się namierzyć „tajemniczego mężczyznę w chuście”. Mieszkańcy miasta również nie próżnują. W trosce o dzieci rozwieszają na ulicach ostrzeżenia dla rodziców z prośbą, aby ostrzegli swoje pociechy przed czyhającym niebezpieczeństwem. Mamy nadzieję, że zamaskowanego mężczyznę uda się jak najszybciej zatrzymać.

Podzielcie się tym artykułem z innymi. Niech jak najwięcej osób dowie się o zamaskowanym mężczyźnie, który może stanowić niebezpieczeństwo dla naszych dzieci. Nie pozwólmy, aby maluchom stała się krzywda.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, www.facebook.com
Fotografie:

Polecane

Może Cię zainteresować