×

Zabronił partnerce spotykać się ze znajomymi. Gdy go nie posłuchała, zrobił im potworną krzywdę

Jerrod Baum został aresztowany pod zarzutem porwania, morderstwa i zbezczeszczenia zwłok. Zatrzymania dokonano po tym, jak policji udało się odnaleźć dwa ciała w płytkim szybie kopalnianym.

Do wstrząsających wydarzeń doszło w pobliżu kopalni Eureka około 100 kilometrów od Salt Lake City

Zbrodnia była pokierowana zazdrością 41-latka wobec jego 34-letniej dziewczyny. Baum zabronił Morgan Henderson zapraszania znajomych, szczególnie płci męskiej. Kobieta jednak nie posłuchała swojego partnera-tyrana.

Henderson zeznała, że w styczniu 17-letnia Brelynne Otteson odwiedziła ją ze swoim 18-letnim chłopakiem Riley Powellem

Kobieta przyznała, że cała trójka paliła marihuanę. Po tym spotkaniu Henderson nie miała już z nimi kontaktu. Kilka dni później na policji zgłoszono zaginięcie pary.

Podczas poszukiwań nastolatków w samochodzie Henderson znaleziono karabin, topór, noże i linę. Wtedy kobieta zdecydowała się wyjawić prawdę

Gdy Brelynne i Riley opuszczali dom, w drzwiach spotkali Bauma. Chwilę później mężczyzna pokazał 34-latce związaną parę w swoim Jeepie. Zmusił także Henderson, by „wszyscy razem wybrali się na przejażdżkę, podczas której będą mogli porozmawiać”.

Wycieczka zakończyła się przy szybie kopalni. Tam Baum na oczach swojej dziewczyny brutalnie zamordował nastolatków

Po wszystkim wrzucił ich ciała do opuszczonego szybu i zagroził 34-latce, że jeśli uda się na policję, spotka ją taki sam los. Przerażona kobieta milczała i złożyła fałszywe zeznania podczas pierwszego przesłuchania.

To wiadomości, które para wymieniała na Facebooku, doprowadziły śledczych do ostatniego miejsca, do którego Brelynne z Rileyem, mieli się wybrać

Ten ślad doprowadził policję do Henderson, a w konsekwencji i do Bauma. Drugie zeznania dziewczyny 41-latka rozwiały wszelkie wątpliwości. Po trzech miesiącach żmudnych poszukiwań w końcu odnaleziono ciała nastolatków.

Henderson podczas przesłuchania opowiedziała o wszystkich groźbach, które usłyszała od swojego partnera

Mężczyzna powiedział jej, że „wcześniej ją ostrzegał” i czuje się źle, z tym co zrobił, bo „nigdy wcześniej nie zabił niewinnego człowieka”, ale to Henderson sprowadziła na nich ten los, więc ma to być dla niej nauczka.

Z akt wynika, że Baum wcześniej był wielokrotnie skazany za kradzieże, nielegalne posiadanie broni oraz narkotyków i napady

Rodzice zamordowanych nastolatków są załamani i wstrząśnięci całą sprawą. W końcu jednak mogą pożegnać swoje dzieci i urządzić im pogrzeb.

Trudno uwierzyć, że tak błahy powód stał się pretekstem do odebrania życia dwójki niewinnych nastolatków. Strach pomyśleć do czego są w stanie posunąć się niektórzy ludzie…

Może Cię zainteresować

zamknij