×

W środku nocy pies budzi kobietę, by ją ostrzec. Kiedy zerka na syna śpiącego obok, jest przerażona

Jedi to uroczy czteroletni labrador z unikalną zdolnością ratowania życia swojego małego właściciela Luka. To, co robi pies jest absolutnie imponujące.

Pewnej nocy Jedi obudził się z uczuciem niepokoju. Od razu zauważa, że siedmioletni Lukas jest w niebezpieczeństwie.

Mama Dorrie, śpi tuż obok niczego nie zauważając, a Luke pilnie potrzebuje pomocy. Jedi natychmiast skacze na Dorrie, by obudzić ją nim będzie za późno.

Luke cierpi na cukrzycę i badanie natychmiast wykazuje, że poziom cukru we krwi chłopca jest zbyt niski. Pies wykrył zagrożenie zanim urządzenie wszczęło alarm.

Labrador znacznie szybciej wyczuwa zmiany chemiczne w ciele człowieka. Jedi został wytresowany, by ratować życie Luka.

Za każdym razem, gdy dzieje się coś złego, pies przynosi Dorrie kolorowe kije, które mają być sygnałem, że życie chłopca jest zagrożone. Poziom cukru również sygnalizuje podnosząc łapę lub kładąc się na ziemi.

Jedi ratuje życie chłopca już od trzech lat. Wspólnie mają również stronę na Facebooku, gdzie Dorrie opisuje ich codzienne życie i walkę z chorobą. Wiele dzieci choruje na cukrzycę typu 1, lecz nie wszystkie mają tak wspaniałego opiekuna jak Jedi.

Pies każdego dnia czuwa nad bezpieczeństwem Luka. Mamy jednak nadzieję, że dla pary kiedyś nadejdzie dzień, w którym żadne z nich nie będzie musiało obawiać się o zdrowie.

Może Cię zainteresować

zamknij