×

500+ dla kobiet w ciąży. Opinia Polaków o nowym świadczeniu może was zaskoczyć

Polityka w naszym kraju ma się dobrze, zwłaszcza jeśli chodzi o czas przed wyborami. Politycy (oczywiście ci kandydujący) zachęcają do oddawania na nich głosów. Przy tym nie brakuje obietnic. Tym razem Monika Jaruzelska przedstawia 500 plus, ale dla kobiet ciężarnych. Co z tego wyjdzie? Sami jesteśmy ciekawi.

Człowiek orkiestra?

Do tej pory 56-letnia córka Wojciecha Jaruzelskiego obierała różne drogi, jeśli chodzi o ścieżkę zawodową. Przez ponad osiem lat była odpowiedzialna za dział mody i stylizacji w miesięczniku „Twój Styl”. Ponadto aktywnie działała w stacji radia Zet, gdzie prowadziła własną audycję. Ukończyła Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, ale studiowała także psychologię. Jest autorką trzech książek, spełnia się jako dziennikarka i polityk.

Monika Jaruzelska przedstawia 500 plus

Głos kobiet

W rozmowie z „Super Expressem” Monika Jaruzelska przedstawia wizję 500 plus, która nieco różni się od świadczeń, które do tej pory pojawiały się w naszym kraju. Jej zdaniem pomoc finansowa należy się także, a może i przede wszystkim, kobietom, które spodziewają się dziecka.

Jeśli traktuje się życie od poczęcia, to matką jest już kobieta w ciąży. Dlatego uważam, że kiedy kobieta dostanie zaświadczenie od lekarza, że jest w ciąży, to od tego momentu powinna otrzymywać 500 plus

Lewica poparta przez Prawicę?

Kandydatka z listy Lewicy i jej zdanie na temat wsparcia jest dość mocno sprecyzowane. Jednak bardzo ciekawe jest, że Monika Jaruzelska ma poparcie wiceszefa klubu PiS, Tadeusza Cymańskiego.

To dobry pomysł, warty rozważenia. Chodzi przede wszystkim o to, aby rodziło się więcej dzieci, a 500 plus dla kobiet w ciąży to byłaby ogromna zachęta dla rodzin żeby miały dzieci

Monika Jaruzelska przedstawia 500 plus dla ciężarnych, ale co na to Polacy?

Okazuje się, że nie do końca to trafia do ankietowanych, którzy wyrazili swoje zdanie w sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”. Z ankiet dowiadujemy się bowiem, że zaledwie 25% respondentów uważa, że kobiety w ciąży powinny otrzymywać wsparcie finansowe w postaci 500+. Aż 57% uważa z kolei, że nie powinno to mieć miejsca. Dość znacząca różnica, która pokazuje, jakie są nastroje Polaków. Badanie przeprowadzono na grupie 1101 dorosłych Polaków w dniach 24 i 25 września 2019 roku.

Monika Jaruzelska przedstawia 500 plus

Zgadzacie się z Moniką Jaruzelską?

Czy Waszym zdaniem Polska potrzebuje kolejnego 500+? A może są inne grupy, którym pieniądze są potrzebne w pierwszej kolejności?

Może Cię zainteresować

zamknij