×

Kaczyński ma „złotą radę” dla osób z własną firmą. Zdenerwował nią tysiące internautów

Prowadzenie działalności w Polsce nie jest łatwe, a świadczyć mogą o tym chociażby statystyki. Główny Urząd Statystyczny (GUS) podaje, że w pierwszym roku prowadzenia działalności upada około 30% firm, a wraz z upływem czasu ten odsetek diametralnie rośnie – kolejne 20% upada w ciągu następnych 12 – 18 miesięcy. Teraz Prezes Jarosław Kaczyński odniósł się do przedsiębiorców skarżących się na wysoki ZUS i bałagan prawny. Ma dla nich „złotą radę”.

Działalność gospodarcza w Polsce

Stale rosnący ZUS, wysoki podatek VAT i podatek dochodowy – to wszystko sprawia, że państwo raczej nie sprzyja przedsiębiorcom, a w szczególności tym, którzy dopiero co rozpoczynają swoją przygodę z działalnością gospodarczą. Warto więc się dobrze zastanowić i zweryfikować swój pomysł na biznes, bowiem aby osiągnąć sukces nie wystarczy być specjalistą w swojej dziedzinie. Do tego dochodzi szereg innych obowiązków, jak chociażby promocja marki, działania marketingowe, pozyskiwanie nowych klientów i utrzymywanie dobrych relacji z dotychczasowymi, sprawy urzędowe, kwestie księgowe i prawne, a przede wszystkim wspomniane wcześniej koszty.

Jarosław Kaczyński odniósł się do przedsiębiorców
Pixinio

Jarosław Kaczyński odniósł się do przedsiębiorców skarżących się na wysoki ZUS

W sieci pojawiło się nagranie, które opublikował na swoim profilu na Facebooku Paweł Kukiz. Na pochodzącym z telewizji Trwam materiale Jarosław Kaczyński zabrał głos w sprawie polskich przedsiębiorców i dał im pewną radę.

Jeśli nie potraficie prowadzić działalności w warunkach, jakie narzuca wam państwo to znaczy, że się do prowadzenia tej działalności nie nadajecie – powiedział podczas swojego przemówienia Jarosław Kaczyński

Jarosław Jaczyński odniósł się do przedsiębiorców
Trwam

W wypowiedzi Jarosława można więc wywnioskować, że póki co początkujący przedsiębiorcy nie mają co liczyć na różnego rodzaju ulgi i pomoce, które pomogłyby im w otwarciu i rozwinięciu biznesu.

Komentarz do tych słów prezesa PiS pozostawiamy już Wam.

Nagranie z wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego publikujemy poniżej. Jesteś podobnego zdania?

"Weź kredyt-zmień pracę II"

Pan Prezes Jarosław Kaczyński do przedsiebiorców skarżących się na wysoki ZUS i bałagan prawny:"jeśli nie potraficie prowadzić działalności w warunkach, jakie narzuca wam państwo to znaczy, że się do prowadzenia tej działalności nie nadajecie" …Dobrego Dnia :-)

Opublikowany przez Paweł Kukiz Wtorek, 10 września 2019

Może Cię zainteresować

zamknij