×

Jan Błachowicz został mistrzem UFC! Brutalnie znokautował Dominicka Reyesa

Jan Błachowicz został mistrzem UFC w wadze półciężkiej (93 kg). Polski zawodnik pokonał Dominicka Reyesa w drugiej rundzie. To dla niego największe osiągnięcie.

Jan Błachowicz został mistrzem UFC

W sierpniu tego roku dotychczasowy mistrz UFC Jon Jones zdecydował się zwolnić swój tytuł. Wówczas szefowie UFC zapowiedzieli starcie Jana Błachowicza z Dominickiem Reyesem. Walka odbyła się podczas gali w Abu Zabi. Pojedynek miał na celu wyłonienie nowego mistrza.

Starcie rozpoczęło się bardzo spokojnie, ponieważ obaj zawodnicy wzajemnie badali swoje możliwości. Po pierwszej rundzie dało się już zauważyć, że Jan Błachowicz jest świetnie przygotowany i posiada własny plan walki. Polak nieprzerwanie atakował swojego przeciwnika. W drugiej rundzie Błachowicz miał już sytuację pod kontrolą. Udało mu się przetrwać początkowe natarcie Reyesa, by niedługo później zaatakować ze zdwojoną siłą.

Gdy przyszedł moment na otwartą wymianę ciosów, Polak pokazał swoją moc. Reyes otrzymał mocne uderzenia w głowę i ze złamanym nosem padł na deski. Sędzia przerwał pojedynek. Dla Błachowicza była to chwila triumfu.

Ogromne osiągnięcie Polaka

37-letni zawodnik z Polski przeszedł do historii polskiego MMA. W przeszłości pas mistrzowski UFC zdobyła jedynie Joanna Jędrzejczyk. Pochodzący z Cieszyna Jan Błachowicz jest byłym mistrzem KSW w wadze półciężkiej. W UFC (Ultimate Fighting Championship) walczy od 2014 roku. Do tej pory w zawodowej karierze MMA stoczył 35 pojedynków, z czego 27 wygrał.

Po zakończonej walce Błachowicz dziękował wszystkim kibicom za wsparcie.

Polacy, dziękuję za wsparcie. Czułem tę moc, dziękuję bardzo.

Joanna Jędrzejczyk w ciepłych słowach wypowiedziała się na temat osiągnięć Błachowicza.

Janek się nie zmienia od wielu lat. Nie da się go nie lubić. To dżentelmen, dumny z pochodzenia, silny mężczyzna, bardzo dobry człowiek i doskonały atleta, który przez wiele lat wspinał się, marzył i ciężko pracował.

Reyes, który jest młodszy od Błachowicza o sześć lat wcześniej przegrał tylko raz. Miało to miejsce na początku roku. Po 25 minutach (5 rund) walki z rodakiem i mistrzem wagi półciężkiej 33-letnim Jonem Jonesem padł wówczas na deski.

Fotografie: Polsat Sport (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować