×

W czasie ciąży bliźniaczej dwukrotnie pokonała raka. Dwa dni po porodzie wydarzyła się tragedia

Najbliżsi na zawsze zapamiętają ciepły i serdeczny uśmiech zmarłej 17 marca Jamie Snider. Mama czwórki dzieci miała zaledwie 30 lat, gdy odeszła.

Na dobre i na złe, uśmiech nigdy nie schodził z twarzy Jamie. Włączając to nie jedną, a dwie bitwy z bezlitosnym nowotworem

Przed swoją przedwczesną śmiercią wychowała dwie córki, Aubrey i Maddy oraz wydała na świat bliźniaki. Jamie walczyła do końca, jednej rzeczy jednak nie miała zamiaru poświęcić, nawet jeśli ceną było jej własne życie.

Pierwszy atak raka sprawił, że 30-latka straciła jajnik. Była to niewielka ofiara za cenę zdrowia

Wiadomość o ciąży zaskoczyła Jamie. Choć było to nieoczekiwane, radość z powiększającej się rodziny była niemożliwa do opanowania. Niestety, wraz ze szczęśliwą nowiną o bliźniakach, przyszła mama dowiedziała się, że nowotwór zaatakował ponownie.

Tym razem sytuacja była znacznie poważniejsza. Jamie miała agresywną postać raka szyjki macicy. Kobieta nie miała zamiaru się poddawać. Dzielnie znosiła niewygody ciąży jednocześnie uczęszczając na chemioterapię. W tym wszystkim zachowała swój popisowy uśmiech. Z pomocą lekarzy i pogodą ducha pokonała raka po raz drugi!

W 33. tygodniu ciąży lekarze podjęli decyzję o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia

Biorąc pod uwagę historię kobiety, ryzyko było wysokie, nie było więc czasu do stracenia. Dzień przed porodem Jamie zostawiła dla swoich znajomych poruszającą wiadomość.

Jutro będzie wspaniały dzień. Bóg cały czas czuwał u mego boku. Wszystkie modlitwy i miłość podtrzymywały mnie przy życiu. Życzcie mi szczęścia. Jutro cesarskie cięcie, a zaraz później histerotomia. Dam sobie radę!

Obydwa zabiegi zakończyły się sukcesem. Dzieci były zdrowe, a Jamie odzyskiwała siły po drugiej operacji. Jednak następnego dnia serce kobiety przestało bić. Organizm nie wytrzymał. Mama czwórki dzieci odeszła zaledwie dzień po narodzinach bliźniaków.

Rodzina nie potrafi pogodzić się ze stratą. Jamie była ich największą radością i zawsze dodawała im sił

Zmieniła życie każdej osoby, która pojawiała się w jej życiu. Wielu osobom będzie brakowało uśmiechu 30-latki. Rodzina jednak pragnie żyć zgodnie z jej wolą – z wielkim uśmiechem i niezłomną siłą. Ojciec wraz z czwórką dzieci będzie pielęgnował pamięć o Jamie i sprawi, by każdy dzień był ważny, tak jak robiła to 30-latka.

Może Cię zainteresować

zamknij