×

Pogoda na Wszystkich Świętych. Zadowoleni będą mieszkańcy zwłaszcza jednego regionu

Jaka będzie pogoda na Wszystkich Świętych? Synoptycy jeszcze niedawno wieszczyli powrót babiego lata. Ale nie wszędzie będzie ciepło i słonecznie.

Pogoda na Wszystkich Świętych

1 listopada to dzień wolny od pracy. Polacy znów wyruszą w drogę, by dostać się na groby swoich bliskich. Pogoda w tym uroczystym dniu potraf nas zaskakiwać: w przeszłości bywało już tak, że listopad witał nas obfitymi opadami śniegu. O tej porze roku nie dziwi również rzęsisty deszcz i silny wiatr, zazwyczaj jest też dość chłodno. A czego możemy się spodziewać w tym roku?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał niedawno eksperymentalną prognozę długoterminową temperatury i opadu na listopad 2022 r. Dowiadujemy się z niej, iż „zarówno średnia miesięczna temperatura powietrza, jak i miesięczna suma opadów atmosferycznych w całym kraju powinna kształtować się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020”.

Według synoptyk Arlety Unton-Pyziołek z tvnmeteo.pl, to, co widać w prognozach na przełomie października i listopada, to „szaleństwo”. Początek listopada przyniesie duże zachmurzenie z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu do 5-15 litrów wody na metr kwadratowy. Popada m.in. we Wrocławiu, Szczecinie, Gdańsku i Łodzi. W niektórych częściach kraju mogą pojawić się nawet burze!

Tu będzie cieplej

Według AccuWeather, im bardziej na południowy wschód, tym słoneczniej. W Krakowie, Warszawie i Białymstoku może być pochmurno, ale bez opadów deszczu. Z kolei mieszkańcy Lublina i Rzeszowa mogą się spodziewać słonecznego dnia.

Tak, jak prognozowano już wcześniej, 1 listopada temperatura będzie się wahać w granicach 11-15 st. C.

Przypomnijmy: prognozy sprzed kilku dni mówiły wręcz o powrocie babiego lata w pierwszych dniach listopada. Obecnie synoptycy twierdzą już, że będzie nieco chłodniej, niż przypuszczano.

Fotografie: Twitter.com (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x