×

Jak zerwać z chłopakiem? Czy można to zrobić delikatnie przez SMS?

Jak zerwać z chłopakiem i zrobić to tak, żeby go nie zranić? Wyznanie drugiej osobie, że już się jej nie kocha, nigdy nie jest łatwym zadaniem. Jedyne, co możemy w takiej sytuacji zrobić, to postarać się zakończyć związek z klasą, pamiętając o tym, co nas łączyło.

Jak zerwać z chłopakiem, który mnie kocha?

Angażując się w związek, każdy z nas ma nadzieję, że zbuduje szczęśliwą i trwałą relację. Ale życie pisze zaskakujące scenariusze. Czasami, z bardzo różnych przyczyn, musimy się rozstać. Tylko jak zerwać z chłopakiem, który nadal mnie kocha?

Zanim zdecydujesz się na oznajmienie, że to już koniec Waszego związku, upewnij się co do swoich uczuć. Czy jesteś pewna, że nadeszła pora, by się rozstać? Pamiętaj, że w grę wchodzą uczucia drugiej osoby. Jeśli je zranisz, może to obrócić się przeciwko Tobie. Niektórych relacji nie sposób odbudować, mimo szczerych chęci.

Jeśli masz pewność, że chcesz zerwać z chłopakiem, wybierz właściwy moment. Przecież nie chciałabyś, żeby z rozstaniem kojarzyły mu się jego urodziny, walentynki lub święta, prawda? A może Twój chłopak podupadł na zdrowiu, stracił pracę lub ma inne poważne problemy… Przemyśl, czy to właściwy moment na rozmowę o rozstaniu.

Przed rozmową przeanalizuj możliwe scenariusze tego, jak się potoczy. Przygotuj odpowiednie argumenty. Postaw na szczerość i uczciwie przyznaj, co jest powodem zerwania. Jeśli zastanawiasz się, jak delikatnie zerwać z chłopakiem, pamiętaj, że on nadal cię kocha i zasługuje na Twój szacunek. Nie myl szczerości z byciem okrutną. Podczas rozmowy wykaż się taktem i empatią, a wtedy jemu łatwiej będzie przyjąć Twoją decyzję.

Jeśli wiesz, że z Twojej strony nie ma już żadnych uczuć, nie dawaj chłopakowi złudnej nadziei, nie proponuj przyjaźni, nie mów sloganów, które zazwyczaj mówi się w podobnej sytuacji. Złudne nadzieje albo frazesy typu „zostańmy przyjaciółmi” wcale nie sprawiają, że rozstanie boli mniej. Wręcz przeciwnie.

Jak delikatnie zerwać przez SMS?

Jeśli masz zamiar rozstać się z chłopakiem i zastanawiasz się, jak zerwać z chłopakiem przez SMS, przemyśl jeszcze swoją decyzję. Czy Ty chciałabyś, żeby ktoś rozstał się z Tobą przez telefon lub przez wiadomość na Facebooku? Takie zachowanie to wyraz lekceważenia i okazanie braku szacunku.

Są jednak sytuacje, w których nie mamy innego wyjścia. Dzieli nas odległość, wydarzyło się coś nagłego, albo on sprawił Ci ból i wcale nie masz ochoty się go widzieć. A jeśli z innego powodu nie możesz spotkać się z nim osobiście, to jak zerwać z chłopakiem, żeby go nie zranić?

Pamiętaj, że w wiadomości nie będzie słychać Twojego głosu, ani widać wyrazu twarzy. Tym bardziej uważaj na słowa i zastanów się, jaki wydźwięk ma Twoja wiadomość. Czy nie działasz pod wpływem impulsu? Czy jesteś szczera z nim i z samą sobą? Czy Twoje słowa nie brzmią okrutnie?

Liczy się nie tylko to, co powiemy, ale również forma w jakiej to zrobimy. Postaw na szczerość i prostotę. Wzniosłe formułki w SMS-ie będą wyglądały co najmniej żenująco…

Niezależnie od tego, czy zrywasz z chłopakiem osobiście czy przez SMS, kieruj się jedną zasadą: traktuj innych tak, jak sama chciałabyś zostać potraktowana.

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij