×

10 intymnych zdjęć pokazujących piękno narodzin. Ten tata własnoręcznie odebrał bliźniaki!

Zdjęcia autorstwa Roberta Bakera pokazują parę, która wita na świecie swoje wyczekiwane bliźniaki. Jedna z fotografii została nawet wyróżniona podczas międzynarodowego konkursu, ukazującego piękno porodu (the International Association of Professional Birth Photographers' 2016).

To nie był pierwszy tego typu poród dla pary. Dwa lata wcześniej przywitali na świecie swojego pierwszego synka – dokładnie w ten sam sposób.

Przejmująca sesja zdjęciowa miała miejsce 6 marca. Dla fotografa to była jedna z najbardziej niesamowitych chwil, której był świadkiem.

porod (1)

Robin Baker był dumny, że może brać udział w czymś tak wyjątkowym. Na zdjęciu poniżej widać tę chwilę, gdy ojciec przyjmuje drugie dziecko!

To właśnie ta fotografia zdobyła wyróżnienie w międzynarodowym konkursie – the International Association of Professional Birth Photographers' 2016.

porod (2)

Dobrze pracowało się z tą parą, ponieważ wiedzieli, co mają robić. Dwa lata wcześniej ich pierwsze dziecko przyszło na świat w takich samych warunkach. To nie wyglądało też tak, że robiłem tylko zdjęcia. W przerwie między fotografowaniem i skurczami kobiety, pomagałem im w przygotowaniu miejsca do porodu. Mam też pewne doświadczenie jeśli chodzi o narodziny w domu, dlatego wiedziałem, co robić.

porod (3)

Całość była nadzorowana przez lekarza telefonicznie.

porod (4)

Ich dzieci przyszły na świat bardzo szybko. Zaledwie po trzydziestu minutach po pierwszym synku pojawił się drugi.

porod (6)
porod (7)
porod (8)
porod (9)

Tuż po porodzie mama z dziećmi wzięła aromatyczną kąpiel ziołową.

porod (10)

Zdjęcia powstały zarówno w kolorze jak i biało-czarne.

porod (11)

Może Cię zainteresować

zamknij