×

Kobiety pokazały, jak wyglądają ich brzuchy po upływie tygodni, a nawet miesięcy od porodu

Jest wiele chwil, w których kobiety powinny przestać przejmować się standardami urody stworzonymi przez media i społeczeństwo. Nie zawsze warto zastanawiać się nad tym, co myślą inni, a próby dopasowania się nie są drogą do szczęścia.

Często najbardziej wymagającym wyzwaniem jest figura, szczególnie jeśli chodzi o ciało po porodzie. Jednak warto pamiętać o niezwykłych zmianach, które zachodzą w tym czasie.

Choć codziennie jesteśmy bombardowani zdjęciami gwiazd w świetnej formie, miejmy świadomość tego, jak faktycznie wygląda ciało po ciąży.

Praktycznie nie ma kobiet, które kilka tygodni po urodzeniu maleństwa mogą pochwalić się figurą, która pojawiłaby się na okładce magazynu o sporcie.

Społeczność TakeBackPostpartum na Instagramie pragnie o tym przypomnieć wszystkim kobietom, które mają nierealne wymagania wobec swojej figury.

Oczywiście wszystko jest kwestią chęci i preferencji, jednak czy warto poddawać się presji innych, tylko po to, by wpasować się w ich wymagania?

Może lepiej jest nacieszyć się czasem spędzonym z nowo narodzonym dzieckiem i po prostu docenić chwilę, w której dokonałaś małego cudu wydając na świat maleństwo.

Nie marnuj czasu na gonienie kanonów piękna, które ktoś narzucił. Pamiętaj, że nie jesteś jedyna, a twoje ciało dokonało czegoś wspaniałego.

Następnym razem, gdy spojrzysz w lustro nie wstydź się, ale patrz na siebie z dumą. W końcu czym jest kilka rozstępów w porównaniu do uśmiechu maleńkiej istotki, która stała się częścią rodziny?

Daj sobie czas. Nikt nie jest idealny, a najważniejsze jest to, jak sama postrzegasz siebie. Inni zawsze będą cię oceniać, więc czy warto marnować piękne chwile na tak błahe sprawy?

Może Cię zainteresować