×

Jak uciec przed porywaczem? TikToker nagrał poradnik przed śmiercią 11-latka

Jeden z użytkowników TikToka przygotował poradnik o tym, jak uciec przed porywaczem. Zrobił to jeszcze przed tragedią, jaka rozegrała się na Śląsku, gdzie uprowadzono i zamordowano 11-letniego Sebastiana. Każdy rodzic powinien pokazać to swojemu dziecku. Być może to uchroni je przed ewentualnym niebezpieczeństwem.

Śmierć 11-latka

Od kilku dni cały kraj żyje historią 11-letniego Sebastiana z Katowic. Przypomnijmy, że chłopiec był poszukiwany od soboty 22 maja. Tego dnia nie wrócił z placu zabaw do domu. Miał być o 19:00, ale wysłał mamie wiadomość z prośbą o przesunięcie powrotu na godzinę 19:30. Dostał zgodę, ale nie pojawił się o wyznaczonej porze.

W niedzielę 23 maja wieczorem policja poinformowała o odnalezieniu ciała chłopca. Kilka godzin później funkcjonariusze zatrzymali 41-letniego optyka z Sosnowca, który był już wcześniej notowany za znęcanie się i uprowadzenie rodzicielskie. Gazeta Wyborcza ustaliła, że Tomasz M. miał przyznać się do porwania i zabójstwa oraz wskazać, gdzie ukrył zwłoki chłopca.

Jak podaje serwis Wirtualna Polska, wyniki sekcji zwłok 11-letniego Sebastiana nie pozostawiają wątpliwości. Chłopiec został uduszony. Z relacji policjantów, do których dotarł TVN24 wynika, że 41-latek opowiadał o zbrodni ze szczegółami, ale nie było po nim widać śladów skruchy czy wyrzutów sumienia.

Jak uciec przed porywaczem
Facebook

Tomasz M. zajechał drogę wracającemu do domu 11-latkowi. Zaskoczonego i przerażonego chłopca siłą wciągnął do samochodu i blokując drzwi odjechał…

Czy gdyby Sebastian znał jedną z metod ucieczki przed porywaczem, nadal by żył? Tego się nigdy nie dowiemy. Warto jednak poznać sposób, dzięki któremu szybkie oddalenie się z samochodu jest możliwe.

Jak uciec przed porywaczem?

Użytkownik TikToka @strongkidsuk nagrał w połowie kwietnia krótki poradnik, jak w prosty sposób można uciec porywaczowi. Mężczyzna zainscenizował scenę wraz ze swoimi wnuczkami. Widzimy w niej, jak siłą wpycha dziewczynki do samochodu. Zanim jednak „porywacz” zdołał wsiąść do auta, jego „ofiary” przeszły z tylnej kanapy na przednie siedzenie i uciekają od strony pasażera.

Mężczyzna wyjaśnił, że jest to najlepszy sposób na ucieczkę, ponieważ tylne drzwi często mają blokadę rodzicielską. Dlatego powinno się uciekać przednimi drzwiami i wzdłuż samochodu, drzwi zostawiając otwarte.

Takie „szkolenia” dla dzieci mają dwie zalety – bawią i uczą. Z jednej strony owszem mówimy o poważnej sprawie, jakim jest porwanie, z drugiej jednak strony to ciekawa forma zabawy i treningu dla pociech.

Należy pamiętać, że sytuacja przedstawiona na poniższym nagraniu ma miejsce w Wielkiej Brytanii, dlatego kierownica jest po prawej stronie.

@strongkidsuk#samoobrona #bezpieczeństwo♬ dźwięk oryginalny – Strong Kids UK

Źródła: www.tiktok.com, www.o2.pl
Fotografie: TikTok (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij