×

Jak być piękną, czyli potencjał naszego umysłu

Pragnieniem chyba każdej kobiety niezależnie od jej wieku jest być piękną. Kiedy czujemy się piękne otoczenie zupełnie inaczej nas postrzega, cieszymy się większym zainteresowaniem. Jak być piękną niezależnie od tego w co jesteśmy ubrane? Czy to w ogóle możliwe? Okazuje się, że jak najbardziej. Nasze piękno w ogromnej części zależy od naszego stanu umysłu, na który mamy ogromny wpływ.

Jak być piękną kobietą?

Kiedy myślimy, że jesteśmy piękne nasze otoczenie również postrzega nas jako bardziej atrakcyjne. Nawet, kiedy jesteśmy bez makijażu, ubrane w zwykłe dresy. Kluczem do naszego piękna jest nasz umysł. Powinnyśmy sobie uświadomić, że atrakcyjność fizyczna jest rzeczą bardzo względną. Nawet jeżeli początkowo w to nie wierzymy, pomyślmy o przykładach kobiet, których nigdy nie nazwałybyśmy atrakcyjnymi, jednak nasze otoczenie uważa je za piękne. One same mogą naszym zdaniem nie grzeszyć urodą, jednak zachowują się jak księżniczki i tak też są traktowane. Takie sytuacje powinny dać nam wiele do myślenia. Teraz pomyślmy o dziewczynach, które nazwałybyśmy pięknościami, jednak one same nie czują się atrakcyjne, same także nie wzbudzają większego zainteresowania. Takie przykłady pokazują, że żeby być piękną dziewczyną, uważać się za taką i być w ten sposób postrzeganą przez otoczenie nie wystarczy obiektywnie piękne ciało. Potrzebne jest jeszcze „to coś”, a to jest właśnie nasze myślenie o sobie.

jak być piękną

Wiele kobiet ma problemy z myśleniem o sobie jako o pięknych osobach. Wiele z nas czuje się nieatrakcyjnymi w ciąży, a bez makijażu boimy się wyjść z domu. Jest to poważny problem, jednak powinnyśmy zdawać sobie sprawę, że myślenia o sobie jako o atrakcyjnych kobietach można się nauczyć. Potrzeba jednak trochę praktyki. Przede wszystkim powinnyśmy zaakceptować własne ciało. Tak wielu z nas to zadanie wyda się niewykonalne. Jednak powinnyśmy spróbować. Stańmy przed lustrem i przyjrzyjmy się sobie. Są w naszym wyglądzie pewne aspekty, których nie jesteśmy w stanie zmienić – to na przykład nasz wzrost, proporcje naszej sylwetki. Są one tym co musimy zaakceptować. Na inne aspekty naszego ciała mamy wpływ. Jeżeli na przykład mamy kilka nadprogramowych kilogramów, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je zrzucić. Pamiętamy, że akceptacja siebie nie powoduje stagnacji, tego, że przestajemy o siebie dbać. Jest ona motorem do dobrych, pozytywnych zmian. Kiedy rozpoczniemy dietę kierując się miłością do swojego ciała i troską o swoje zdrowie wybierzemy pełnowartościowy, dobrze zbilansowany jadłospis, który dobrze wpłynie nie tylko na naszą sylwetkę. Będzie miał również bardzo pozytywny wpływ na stan naszego zdrowia. Kiedy natomiast rozpoczniemy dietę powodowane nienawiścią do własnego ciała, prawdopodobnie zdecydujemy się na głodówkę wyniszczającą nasz organizm.

Jak być piękną i zadbaną kobietą, czyli grunt to akceptacja

Powinnyśmy zaakceptować siebie nawet jeżeli mamy milion kompleksów. Nie powinnyśmy ich wypierać z naszej świadomości. Zaakceptujmy fakt, że mamy kompleksy, zaakceptujmy siebie z kompleksami. Dla większości kobiet jest to oczyszczające uczucie. Kiedy zastanawiamy się jak być piękną kobietą może się okazać, że nic nie powinnyśmy robić. W tym momencie już jesteśmy piękne. Musimy to sobie jedynie uświadomić. Jeżeli mamy z tym problem po prostu wyobrażajmy sobie, że jesteśmy piękne. Nasza wyobraźnia ma większą moc niż mogłybyśmy przypuszczać. Kiedy zmienimy nasz sposób myślenia prawdopodobnie zmieni się także nasz wygląd. Stwierdzimy, że zasługujemy na to, żeby o siebie dbać.

Może Cię zainteresować

zamknij