×

Przez ciężką chorobę nie może mówić i jeść. 16-latka mimo lekarskich diagnoz, nie poddaje się

Kiedy na świat przyszła Jacqueline Rodriguez, lekarze nie dawali jej szans na przeżycie pierwszych urodzin. Zaraz po narodzinach okazało się, że dziewczynka cierpi na malformację genetyczną, która jest niezwykle rzadką chorobą.

Dziś Jacqueline ma 16 lat i w przyszłym roku wybiera się na studia. Choć życie stawia przed nią wiele wyzwań, pokazała jak bardzo mylili się lekarze.

Ogromny guz na twarzy sprawia, że nastolatka jest niezdolna do mówienia i jedzenia. Komunikuje się wyłącznie za pomocą iPada, a pokarm przyjmuje przez rurkę.

Jacqueline jednak czerpie radość z życia i stara się żyć, jak jej rówieśnicy. Uwielbia grać na gitarze, a tenis jest jej pasją.

W przyszłym roku na nadzieję studiować pielęgniarstwo na Uniwersytecie Stanforda. Choć często była wyśmiewana przez swoją chorobę, dzięki wsparciu rodziny dało się jej zachować pozytywne nastawienie.

Marzenie o zostaniu pielęgniarką nie jest przypadkowe. Dziewczynka dorastała w szpitalu otoczona personelem medycznym.

Teraz pragnie pomagać innym. Determinacja Jacqueline jest godna podziwu. Dziewczynka dzielnie dąży do swoich celów i odnosi sukcesy. Rodzice są z niej bardzo dumni.

„Pomimo tak wielu przeszkód, jest pewna siebie. Podziwiam jej wytrwałość i pozytywne nastawienie.” – powiedział ojciec, Paul Rodriguez

Jacqueline pragnie po prostu żyć. Każdego dnia budzi się z uśmiechem na twarzy i nie może doczekać się tego, co przyniesie jej życie.

Jej marzenia na przyszłość jeszcze bardziej motywują ją do działania. Choć czasem jest jej przykro z powodu bycia wytykaną palcami przez innych, wsparcie bliskich zawsze przypomina jej o tym, kto tak naprawdę jest ważny.

Paskudne drwiny i wyzwiska ranią 16-latkę, jak sama jednak twierdzi, miłość do sportu dodaje jej pewności siebie.

Choć lekarze wielokrotnie próbowali usunąć guza z twarzy Jacqueline, choroba zawsze powraca po kilku miesiącach.

„Jacky jest przykładem tego, jak wszyscy powinniśmy postępować. Nie obchodzi ją, co ktoś myśli, zawsze stara się samodzielnie osiągnąć to, czego pragnie.” – powiedziała 19-letnia siostra

Mimo że choroba Jacky jest nieuleczalna, specjaliści poszukują metod, które mogą podnieść jakość życia 16-latki.

Efekty są zadowalające, choć nie rewelacyjne. Nastolatka odzyskała wzrok, a guz przestał rosnąć w zastraszającym tempie.

Jacqueline dzielnie walczy z przeciwnościami losu, a jej wytrwałość w dążeniu do celu jest godna podziwu. Trzymamy kciuki za jej plany!

Może Cię zainteresować