×

Jacek Kurski żegna Pawła Królikowskiego. „Wszyscy go kochali, a on kochał ludzi”. Niestety, nie kochał TVP

Jacek Kurski żegna Pawła Królikowskiego. Prezes TVP wspomniał zmarłego aktora podczas prezentacji ramówki stacji. Artysta przez wiele lat był związany z TVP.

Miał wrócić na ekrany

Wiadomość o śmierci Pawła Królikowskiego zasmuciła wszystkich fanów „Rancza” – kultowego serialu TVP. Wkrótce mieliśmy ponownie zobaczyć na ekranie ulubionych bohaterów…

Jeszcze pod koniec grudnia na swoim profilu na Instagramie, Ilona Ostrowska – serialowa partnerka aktora, napisała:

Z moim Przyjacielem Królikiem. Zdrówka Kochany. Wracaj, się nie wygłupiaj, musimy jeszcze dużo namieszać. Czekam na Ciebie w boksach. Twoja Lucynda

Niestety, Paweł Królikowski już nie wrócił. „Ranczo. Zemsta wiedźm” pojawi się na ekranach kin bez Kusego.

Zmarł wspaniały artysta

Paweł Królikowski rozkochał widzów rolą w „Ranczu”, ale dorobek artystyczny zmarłego aktora jest znacznie większy.

Był profesjonalistą, aktorem z powołania, fachowcem o imponującym warsztacie. Tacy jak on wzbudzają respekt, ale osoby, które pracowały w przeszłości z aktorem, wspominają go jako niezwykle ciepłego, tryskającego radością człowieka.

Ponoć na śmierć zawsze jest „za wcześnie”, ale Paweł Królikowski odszedł, mając zaledwie 58 lat. Druzgocąca wiadomość dotarła do nas w czwartek 27 lutego.

Aktor miał wiele planów. Marzył o tym, by kiedyś posiadać własne gospodarstwo. Dopiero niespełna tydzień temu zrezygnował z funkcji prezesa ZASP.

Wszyscy mieli nadzieję, że niepokojące doniesienia o pogarszającym stanie zdrowia artysty, okażą się nieprawdziwe albo wydarzy się cud…

Jacek Kurski żegna Pawła Królikowskiego

Śmierć popularnego aktora zbiegła się w czasie z prezentacją wiosennej ramówki TVP.

W czwartkowy wieczór, w gmachu Telewizji Polskiej licznie stawiły się gwiazdy, promujące seriale i programy nadchodzącej wiosny. Wśród nich nie zabrakło wspomnień o Pawle Królikowskim. Prezes TVP oddał mu hołd w inaugurującym imprezę przemówieniu.

Pożegnaliśmy Pawła Królikowskiego. Wybitnego aktora, prezesa ZASP-u, człowieka, który nie miał wrogów. Wszyscy go kochali, a on kochał ludzi. Kochał teatr, telewizję, kino. To jest czas, kiedy odchodzą wielcy. (…)

Kurski poprosił również o uczczenie minutą ciszy śmierci Pawła Królikowskiego, Romualda Lipki i Jerzego Gruzy.

To ładny gest oddający szacunek zmarłym, wybitnym postaciom. Ale Paweł Królikowski, poza talentem aktorskim, wyróżniał się również życiową mądrością. W 2007 roku wypowiedział ważne, a zarazem odważne dla aktora słowa:

Telewizyjni decydenci dostali obłędu na punkcie pieniędzy i oglądalności.

Choć cytat ma kilkanaście lat, nadal jest niezwykle aktualny…

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij