×

Inteligentni ludzie chodzą późno spać, bałaganią i bluźnią. Myślisz, że to żart? Bynajmniej!

Ludzie inteligentni chodzą późno spać, wszędzie zostawiają bałagan i dużo klną. Jeśli w dzieciństwie notorycznie zwracano Wam uwagę na pozostawiany przez Was bałagan, toczyliście z rodzicami wieczny bój o wczesne kładzenie się spać, a jako nastoletni dorośli zrozumieliście, że niekiedy nic tak nie odda Waszych emocji jak siarczyste przekleństwo, to możecie poczuć się… dumni!

Dlaczego? Ponieważ niektórzy eksperci uważają, że wszystkie te zachowania stanowią oznakę ponadprzeciętnego intelektu.

Bystrzy ludzie czasem używają przekleństw.

Istnieje ogólne przeświadczenie, że przekleństw używają głównie ludzie niewykształceni o ograniczonym zasobie słów. Tymczasem okazuje się, że to ludzie z ubogim słownictwem stronią od używania niecenzuralnych wyrazów. Amerykańscy uczeni postanowili przeprowadzić eksperyment: poprosili badanych, aby przypomnieli sobie tak dużo przekleństw, jak to tylko możliwe. Wyniki tego badania były zaskakujące – w grupie badanych ci, którzy podali najwięcej wyrazów odznaczyli się również najwyższym IQ. Również ogólny zasób słów był u nich większy, niż u ich bluźnierczo-wstrzemięźliwych kolegów.

Wielu utalentowanych i inteligentnych ludzi nawykowo kładzie się późno spać.

Eksperci, od dawna badając i obserwując ludzi sukcesu, doszli do wniosku, że nocne marki charakteryzują się wysokim IQ. Tak więc jeśli należycie do tych, którzy kładą się spać razem z pierwszymi promykami jutrzenki, macie powody do zadowolenia – należycie bowiem do tej samej, prestiżowej grupy co Karol Darwin, Winston Churchill czy Elvis Presley.

Bałagan w domu i niespotykany intelekt często idą ramię w ramię.

Badanie przeprowadzone przez University of Minnesota wykazało, że chaos na czyimś biurku nie świadczy o bałaganiarskiej naturze badanego, lecz o tym, że osoba ta jest skupiona na tym, co naprawdę ważne – na pracy. Pomyślcie tylko: kiedy nie mamy nic ważnego do roboty, zwracamy się ku najbardziej trywialnym zajęciom (takim jak sprzątanie) – wszystko, byle tylko zająć czymś nasze głowy. Co więcej, psychologowie są przekonani, iż bałagan w najbliższym otoczeniu wprowadza nas w kreatyny nastrój oraz pomaga nam spojrzeć na postawiony przed nami problem z zupełnie innej strony, co skutkuje nowatorskimi, często skuteczniejszymi rozwiązaniami.
Organized Chaos

Polecane

Może Cię zainteresować