×

Andrzej Duda to „kandydat marzeń”. Nie uwierzysz, jakie jego atuty wymienił Jarosław Kaczyński

Tegoroczna inauguracja kampanii Dudy przejdzie z pewnością do historii. Podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości, prezes partii Jarosław Kaczyński wymienił wszystkie najważniejsze, jego zdaniem, zalety Andrzeja Dudy. Prezydenta RP, rozpoczynającego właśnie kampanię wyborczą, zareklamował jako… „kandydata marzeń”.

Huczny początek kampanii prezydenckiej

Andrzej Duda, urzędujący prezydent RP, dość długo czekał na oficjalne potwierdzenie, że Prawo i Sprawiedliwość udzieli mu poparcia w tegorocznej kampanii. Ale kiedy partia już podjęła decyzję, ogłosiła ją z naprawdę dużym hukiem.

Reklamowaniem zalet kandydata zajął się osobiście prezes partii, Jarosław Kaczyński. Podczas sobotniej konwencji PiS-u po prostu nie mógł się nachwalić obecnego prezydenta.

Podkreślając jego zasługi, sięgnął w przeszłość, gdy Andrzej Duda był zatrudniony na ministerialnym stanowisku w Kancelarii Prezydenta za kadencji tragicznie zmarłego Kaczyńskiego:

I tam znakomicie współpracował ze śp. prezydentem Lechem Kaczyńskim. Przyszło mu przeżyć dramatyczny i bardzo trudny czas po smoleńskiej tragedii. W tych ciężkich tygodniach, kiedy jeszcze po części ekipa Lecha Kaczyńskiego urzędowała w Pałacu, wtedy właśnie odmówił wydania dokumentów, które zaświadczałyby o śmierci śp. Lecha Kaczyńskiego w momencie kiedy nie odnaleziono jeszcze jego ciała i nie było ostatecznych dowodów tego, że zginął. Odmówił tym, którzy chcieli błyskawicznie przejąć władzę. Błyskawicznie wziąć do ręki to wszystko, co było w ręku tragicznie zmarłego prezydenta. To był dowód siły, odwagi, zdecydowania.

Inauguracja kampanii Dudy

Jak przypomniał Jarosław Kaczyński, Andrzej Duda w wielkim stylu wygrał kampanię prezydencką w 2015 roku. Następnie, zdaniem prezesa PiS-u pełnił tę zaszczytną funkcję w sposób godny podziwu „w niezwykle ważnym i trudnym czasie”. Zaapelował także o to, by suweren zapewnił Dudzie kolejne szanse na potwierdzenie swojej wartości:

O te kolejne pięć lat, o które walczymy. Andrzej Duda z całą pewnością nie jest karierowiczem, nie zabiega o zaszczyty, nie koncentrował się na swojej karierze. Szedł prostą drogą.

Cóż, trudno się nie zgodzić z tą diagnozą, nie brakuje nawet opinii, że zbyt prostą…

Zalety kandydata PiS-u

Omawiając liczne przymioty Andrzeja Dudy, lider PiS-u zwrócił także uwagę na sytuację rodzinną kandydata.

Andrzej Duda to jest kandydat marzeń! Związek prezydenta z naszą ideą jest bardzo głęboki! Andrzej Duda ma też inne zalety, żonę! Jest tu z nami. Tak, ma córkę, mimo młodego wieku!

Rzeczywiście, na sobotniej konwencji pojawiła się, z reguły milcząca, żona prezydenta, Agata Kornhauser-Duda. Córka Kinga, absolwentka prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim specjalnie na tę okazję przyleciała z Wielkiej Brytanii, gdzie, po zdobyciu wykształcenia za pieniądze polskich podatników, rozpoczyna karierę w jednej z tamtejszych kancelarii prawniczych.

Niestety, nawet w tak ważnej i wzruszającej chwili nie zabrakło głosów krytyki. Wyborcy niechętni Andrzejowi Dudzie już zaczęli rozważać podobieństwa między „kandydatem marzeń” a „sylwestrem marzeń” organizowanym przez Jacka Kurskiego w Zakopanem…

Inauguracja kampanii Dudy
Facebook
Inauguracja kampanii Dudy
Facebook
Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, www.rmf24.pl, www.tvp.info
Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować