×

Ile zebrało WOŚP 2021? Mimo pandemii, rekord znów został pobity

Za nami 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pandemia nie pokrzyżowała wszystkich planów i w tym roku padł kolejny rekord! Przyczyniła się do tego m.in. „Mama ginekolog”. Ile zebrało WOŚP 2021?

„Mama ginekolog” pomogła WOŚP

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dobiegł końca. Tegoroczna 29. edycja odbywała się pod hasłem „Gramy z głową!”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Podczas finału nie było koncertów plenerowych, a większość obchodów przeniesiono do Internetu. Jednakże pandemia koronawirusa nie pokrzyżowała wszystkich planów i w tym roku udało się pobić kolejny rekord. Polacy znowu pokazali, że wspierają akcję Jurka Owsiaka.

Do uzbierania gigantycznej kwoty przyczyniła się m.in. Nicole Sochacki-Wójcicka znana jako „Mama ginekolog”. Ceniona blogerka wraz z 13 innymi osobami ze świata Internetu stworzyła e-produkty. Dochód zostanie oczywiście przeznaczony na WOŚP. Rok temu udało jej się zebrać ponad 3 mln złotych.

W 2021 znacznie pobiła tę kwotę! Do północy zebrała 5 mln złotych, a kilka godzin później miała już 5,5 mln złotych! Dokładną sumę poznamy jeszcze dzisiaj (1 lutego).

Ile zebrało WOŚP 2021?

To właśnie dzięki m.in. takim inicjatywom udało się po raz kolejny zebrać rekordową sumę! Fundacja poinformowała o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jaka więc jest to kwota?

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się kwotą 127 495 626 złotych! To o ponad 12 milionów więcej niż rok temu – 115 362 894 zł (suma przed ostatecznym podliczeniem).

Ostateczną kwotę tegorocznej zbiórki WOŚP poznamy w marcu.

Jurek Owsiak: „Jesteśmy z was dumni”

Jerzy Owsiak na swoim profilu na Facebooku postanowił zamieścił osobisty wpis, w którym podsumował 29. finał WOŚP:

Jeżeli coś dzisiaj zwyciężyło, to niekoniecznie kwota. Na pewno zwyciężyła przeogromna Polska, ta z najpiękniejszych czasów i solidarność nasza, którą zawsze, ale to zawsze mamy w sobie, kiedy chcemy poszukać w sobie przyjaźni miłości, braterstwa. Zobaczcie, jak to naprawdę prosto uzyskać.

Dodał także, że pomimo pandemii znowu „pokazaliśmy siebie pięknych, szlachetnych, budujących wartości, które powinny być w naszym życiu najważniejszymi”:

Drodzy rodacy, wszystko, dokładnie wszystko, każdy grosik wróci do was już za w sumie kilka chwil w postaci sprzętu i naszych działań, które są codziennością Fundacji. Cały świat w pandemii jest taki sam, a my dzisiaj całemu światu pokazaliśmy, że w tym bardzo strasznym czasie pandemii nie dość, że zaprosiliśmy wszystkich na bezpieczny spacer, to jeszcze z przytupem zagraliśmy i przytuliliśmy każdą dobrą okoliczność, mając nadzieję, że tylko w ten sposób solidarnie możemy razem pokonać koronawirusa. Jesteśmy z was dumni i z tej dumy po prostu pękamy.

Przypominamy, że dalej można wspierać WOŚP m.in. biorąc udział w licytacjach.

Źródła: twitter.com, tvn24.pl, wiadomosci.wp.pl

Może Cię zainteresować