×

Ile zarabia Danuta Holecka w TVP? Kwota zwala z nóg!

Ile zarabia Danuta Holecka, która od wielu lat jest twarzą, a od 2019 roku także szefową „Wiadomości” TVP? Czy jej zarobki są wprost proporcjonalne do lojalności i sprzyjania partii rządzącej, z czego niewątpliwie słynie stacja? Szacowane kwoty mogą wprawiać w osłupienie.

Co wiemy na Danucie Holeckiej?

Danuta Holecka ma 54-lata i pochodzi z Lidzbarka. Jest dziennikarką i prezenterką telewizyjną, choć początkowo nie wiązała swojej przyszłości z tym zawodem. Studiowała bowiem na wydziale ekonomii w Szkole Głównej Handlowej. Kiedy szukała pracy po studiach życie napisało dla niej inny scenariusz. Trafiła na konkurs na dziennikarzy i prezenterów organizowany przez TVP. Postanowiła spróbować w nim swoich sił. Konkurs wygrała i od tego czasu na dobre związała się z mediami.

TVP1

TVP1

Danuta Holecka zadebiutowała w głównym wydaniu „Wiadomości” w 1997 roku. Od 2016 roku na stałe pojawiła się w programie. Dziś jest uważana za jedną z najważniejszych i rozpoznawalnych twarzy w telewizji publicznej. TVP z tego też powodu bardzo zależy na jej lojalności. W przeciwnym razie mogłoby to źle wpłynąć na wizerunek stacji, która sprzyja partii rządzącej. Chcąc utrzymać Danutę Holecką przy sobie, TVP musi zagwarantować prezenterce odpowiednie wynagrodzenie. Co więcej, podobno 54-latka dostała na początku 2022 roku solidną podwyżkę, która wyniosła kilkanaście procent jej dotychczasowej pensji (inflacja zrobiła swoje)

– donosi portal pomponik.pl. O jakich kwotach tutaj mówimy?

Ile zarabia Danuta Holecka?

Media od dawna spekulują odnośnie zarobków pracowników telewizji państwowej. Nie bez powodu zresztą, bo dotąd nie ujawniono ich wysokości. Z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy założyć natomiast, że Danuta Holecka jest najlepiej zarabiającym pracownikiem etatowym w stacji. Kiedy natomiast weźmiemy pod uwagę zarobki obowiązujące w branży, mamy niemal pewność, że 54-latka nie zarabia mniej niż 50 tys. złotych. Do tego dochodzi wynagrodzenie za wystąpienia w innych stacjach i programach. Co więcej, szefowa „Wiadomości” TVP może liczyć na liczne premie, dodatki. Wniosek? Danuta Holecka nie musi się martwić o finanse. Stacja, w której pracuje, z pewnością dba o to, aby niczego jej nie brakowało.

Źródła: goniec.pl
Fotografie: TVP1 (miniatura wpisu), TVP1

Może Cię zainteresować