×

Identyczne trojaczki po latach. Taki przypadek zdarza się raz na 200 milionów!

Gdy Becky dowiedziała się, że jest w ciąży, była bardzo szczęśliwa. Ale nie przypuszczała, że biją w niej trzy serca. Wkrótce na świecie pojawiły się trojaczki, w dodatku takie same! Jak identyczne trojaczki po latach wyglądają? Jak rodzice odróżniają swoje pociechy?

Szczęście razy trzy

W 2014 roku Becky i jej mąż byli już rodzicami trzylatki. Zapragnęli powiększyć rodzinę i zadbać o to, by dziewczynka miała rodzeństwo. Nie przypuszczali jednak, że będzie ono od razu tak liczne…

W rodzinie Becki-Jo Allen z Wielkiej Brytanii nie było nawet bliźniaków. Tak samo, jak u partnera kobiety. Tym większa była niespodzianka, gdy podczas badania USG Becky usłyszała słowa lekarza… Kobieta spodziewała się trojaczków!

Chłopcy Roman, Rohan i Rocco urodzili się w 31. tygodniu ciąży, czyli ok. 9 tygodni przed planowanym terminem. Chłopcy byli maleńcy. Każdy z nich ważył niespełna 1,5 kilograma. Ale wszystko skończyło się dobrze, byli zdrowi. Zdrowi i niesamowicie do siebie podobni.

Taki przypadek zdarza się raz na 200 milionów!

Mnogie ciąże nie są dzisiaj niczym nowym. Jednak w przypadku Romana, Rohana i Rocca sytuacja była wyjątkowa.

Już personel medyczny zwrócił uwagę, że dzieci wyglądają identycznie. Po pobraniu wymazu z policzków chłopców, lekarze przeprowadzili specjalistyczne badania, a te wykazały, że chłopcy mają identyczne geny. Roman, Rohan i Rocco to tzw. trojaczki jednojajowe. To przypadek, który zdarza się raz na 200 milionów.

Przez długi czas jedynie matka byłą w stanie rozróżnić chłopców. Wszystkim zdziwionym kobieta tłumaczyła, że rozróżnia chłopców głównie dzięki znamionom. A to u każdego nieznacznie się różniło. Na przykład u Romana jest ono jaśniejsze, a Rohan ma drugie na nodze. Natomiast dla osób postronnych różnica była właściwie niewidoczna.

Identyczne trojaczki po latach

Minęło 5 lat, a w życiu Becky sporo się zmieniło. Kobieta rozstała się z mężem i sama radzi sobie z wychowaniem czwórki dzieci. Były partner wspiera ją finansowo. Ośmioletnia córka kobiety pomaga w opiece nad młodszymi braćmi.

Roman, Rohan i Rocco nadal są do siebie uderzająco podobni, ale dziś już łatwiej ich rozróżnić. Oprócz Becky ta sztuka udaje się również innym członkom rodziny. Ponoć każdy z chłopców ma inny charakter, a różnice z czasem są coraz bardziej widoczne.

Fotografie: Jemchyjinka

Polecane

Może Cię zainteresować