×

Grupa upiornych przebierańców pod domem Kaczyńskiego. Każdy by się przestraszył

Halloween pod domem prezesa Kaczyńskiego? Brzmi jak żart? Może troszkę… Ale jednak w tym roku zdarzyło się to naprawdę! Grupa aktywistów, która oczywiście wspiera opozycję, przebrała się w upiorne stroje i wyruszyła wprost pod dom Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu. Doszło do tego, że musiała interweniować policja.

Halloween pod domem prezesa Kaczyńskiego

Jak nie trudno zauważyć, coraz bardziej rozgaszcza się w naszym kraju Halloween, tradycja z Zachodu. Choć zdania na ten temat są bardzo podzielone, bez wątpienia z każdym rokiem więcej osób obchodzi to święto. Oczywiście grupa aktywistów wspierających opozycję również postanowiła je uczcić. W dodatku naprawdę z przytupem. Do zabawy chciała także zaprosić samego prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Czy się udało? Niestety nie.

Aktywiści, którzy występują w sieci jako „wolne-media”, przebrali się w upiorne stroje, m. in. kościotrupa z kosą oraz mężczyznę z nożem w głowie i ruszyli wprost pod dom Jarosława Kaczyńskiego. Z ich grupy dobiegały okrzyki „cukierek albo psikus”. Co więcej, na ogrodzeniu prezesa pojawił się także plakat z Donaldem Tuskiem opisany słowami: „Ja prezes Kaczyński będę głosował na Tuska”.

Halloween pod domem prezesa Kaczyńskiego

Interwencja policji

Już chwilę później „zabawa” została przerwana przez policjantów. Oczywiście funkcjonariusze poprosili o rozejście się oraz próbowali wypytać, kto powiesił plakat.

Portal Fakt24.pl postanowił dowiedzieć się, jak zakończyła się ta interwencja. Asp. Kamila Szulc z komisariatu policji na warszawskim Żoliborzu w rozmowie z dziennikarzami powiedziała:

Otrzymaliśmy kilka zgłoszeń od kilku osób, że w rejonie ulicy Solskiego przemieszcza się grupa osób, która swoim zachowaniem wzbudza zainteresowanie. Te osoby według zgłaszających miały również robić coś przy ogrodzeniach. Pojechaliśmy to sprawdzić. Policjanci na miejscu nie stwierdzili żadnego przestępstwa ani wykroczenia. Te osoby po prostu świętowały Halloween. Interwencja została zakończona, a od tamtej pory nie otrzymaliśmy więcej żadnych zgłoszeń o uszkodzeniu ogrodzenia

Nagranie z Halloween pod domem prezesa Kaczyńskiego można objerzeć poniżej:

Źródła: twitter.com, www.fakt.pl
Fotografie: imgur.com, twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij