×

10-latek z Opola zbierał cukierki w Halloween. Jeden był niebezpieczną pułapką

Świętowanie Halloween jest coraz popularniejsze w Polsce. Jednak słynna i lubiana zwłaszcza przez dzieci zabawa „Cukierek albo psikus” mogła się skończyć tragicznie dla małego mieszkańca Opola. Chłopiec zbierał łakocie od sąsiadów, nie spodziewał się, że cukierek pułapka z okazji Halloween zawiera w sobie coś niebezpiecznego. Przerażona mama ostrzega innych rodziców.

Reklama

Cukierek pułapka z okazji Halloween

31 października przebrane maluchy z jednego z osiedli w Opolu uczestniczyły w zabawie „cukierek albo psikus”. Szczęśliwe dzieciaki chodziły od mieszkania do mieszkania, zbierając przy tym uwielbiane przez nie łakocie. Cukierek pułapka z okazji Halloween trafił się 10-letniemu chłopcu. Przerażona mama chłopca postanowiła nagłośnić sprawę i zaapelowała do rodziców innych dzieci na facebookowej grupie „Mamy z Opola”.

Dziewczyny, jeśli wasze dzieci zbierały wczoraj cukierki, obejrzyjcie je najpierw. Mój syn właśnie wyjął z ust igłę wbitą w cukierka! Co za zwyrodnialec coś takiego robi!

– zaalarmowała pani Magdalena na stronie internetowej grupy Mamy z Opola.

Reklama

Syn pani Magdaleny miał ogromne szczęście, że nie zjadł igły razem z cukierkiem. Naprawdę mogło się to skończyć tragedią. Na tę chwilę nie wiadomo dokładnie, kto wręczył 10-latkowi cukierka z wbitą igłą.

Facebook.com

Facebook.com

Chłopiec z Opola dostał cukierka z igłą

Można się domyślić, że osoba, która dopuściła się takiego czynu, jest przeciwna tradycji obchodzenia dnia Halloween. Niestety w Polsce obrzędy związane z tym wydarzeniem, spotykają się z głośną krytyką ze strony części przedstawicieli Kościoła. Jednak czy to jest pretekst do tak nierozsądnego i tak absurdalnego czynu?

Przecież to jest narażenie na utratę życia lub zdrowia, to jest celowe przestępstwo. Taki przypadek należy koniecznie zgłosić na policję

– zaznaczyła asp. Agnieszka Nierychła z Komendy Miejskiej Policji w Opolu w rozmowie z portalem nto.pl.

Reklama

Apeluję do mamy tego 10-latka, żeby nie zlekceważyła tej sprawy, zabezpieczyła ten cukierek jako dowód i zgłosiła sprawę na policji.

– dodała policjantka

Źródła: nto.pl, www.o2.pl
Fotografie: Facebook.com (miniatura wpisu), pixabay

Może Cię zainteresować