×

Grób Krzysztofa Krawczyka w Grotnikach. Pani Ewa z trudem pochowała męża

Grób Krzysztofa Krawczyka został otoczony ogromną ilością kwiatów oraz zniczy. Najbliższa rodzina, znajomi oraz fani przybyli na cmentarz w Grotnikach, aby uhonorować muzyka.

Grób Krzysztofa Krawczyka

Kondukt żałobny wyruszył spod katedry około 14:45 w kierunku cmentarza w Grotnikach. Nim przybył na miejsce, czekało tam już dziesiątki osób chcących pożegnać słynnego piosenkarza. Wokół miejsca pochówku czekały prawdziwe tłumy. Uroczystość miała charakter państwowy, więc przybyły także liczne oficjalne delegacje, także służb mundurowych.

Trumnę na miejsce odprowadzała gwardia honorowa wraz z kapłanami, biorącymi udział w pogrzebie.

Grób Krzysztofa Krawczyka

Ostatnie słowa wypowiedział biskup Antoni Długosz:

„To co dał nam świat…” Dziś, stoimy przy trumnie wielkiego piosenkarza (…) człowieka, który był legendą już za życia. (…) On już wie jak jest po tamtej stronie. Dla nas pozostaje to tajemnicą. Dostąpił łaski oglądania Pana Boga twarzą w twarz. Będzie nam śpiewać anielskim chórem, gdy przyjdzie nasza pora.

Na cmentarz przybył także premier Mateusz Morawiecki wraz z małżonką. Mocno trzymali się za ręce.

Grób Krzysztofa Krawczyka

Łamiący serce gest

W trakcie ostatnich obrzędów przy miejscu pochówku znajdowała się najbliższa rodzina oraz przyjaciele muzyka. Przed złożeniem trumny do grobu, Ewa Krawczyk ostatni raz przytuliła się do wieka i głośno zaszlochała.

Ten gest złamał serce każdemu, kto jeszcze próbował powstrzymać łzy…

Tak oto zakończyły się uroczystości pogrzebowe Krzysztofa Krawczyka. Wielki artysta na zawsze pozostanie w sercach zarówno młodych, jak i starszych fanów.

Grób Krzysztofa Krawczyka

Fotografie: YouTube

Polecane

Może Cię zainteresować