×

Grób 13-letniej Patrycji z Bytomia. Niezwykły gest jej przyjaciół wzrusza do łez

W piątek odbył się pogrzeb zamordowanej dziewczynki. Grób 13-letniej Patrycji tonie w kwiatach. Szczególną uwagę zwraca gest wykonany przez jej przyjaciół.

Grób 13-letniej Patrycji

22 stycznia odbył się pogrzeb 13-letniej Patrycji oraz jej nienarodzonego dziecka Jakuba. Nabożeństwo żałobne rozpoczęło się o godz. 9:15 w Bazylice Najświętszej Maryi Panny w Piekarach Śląskich.

W ostatniej podróży towarzyszyli jej rodzina oraz przyjaciele. Jednym z najbardziej wzruszających momentów był list napisany przez rodziców i odczytany przez księdza. Sam wstęp spowodował, że nikt nie był w stanie powstrzymać łez:

Najdroższa córeczko, piszemy do ciebie, bo przed każdą podróżą trzeba się pożegnać, choć ta podróż jest bez naszej zgody. Przepojona ogromnym bólem, który wylewa się z nas krwawymi łzami. Było nam dane przeżyć wspólnie prawie 14 wspaniałych lat.

View post on imgur.com

Piękny gest ze strony przyjaciół

Oprócz poruszającego listy na uwagę zasługuje także kwiaty, które znalazły się na grobie. Uczestnicy pogrzebu przynieśli bardzo wyjątkowe rośliny. W miejscu spoczynku 13-latki znalazły się przepiękne białe róże z czarnymi wstążkami.

Przynieśli je przyjaciele nastolatki i ułożyli na jej grobie. W ten sposób chcieli po raz ostatni pożegnać oraz uhonorować Patrycję. Choć cały grób obecnie tonie w kwiatach, te przyniesione przez jej bliskich przykuwają wzrok. I powodują ogromne poruszenie tak wymownym gestem.

View post on imgur.com

View post on imgur.com

Źródła: www.se.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Imgur

Może Cię zainteresować