×

Gigantyczny noworodek wywołał szok na porodówce. Teraz jest „mocnym 5-latkiem”

Gigantyczny noworodek wywołał szok na porodówce. Niestety, nie udało mu się pobić Światowego Rekordu Guinessa. Zabrakło 3,4 kilograma…

Wyzwanie na Tik Toku

Wszystko zaczęło się od filmiku na Tik Toku, na którym pewna kobieta zaapelowała o podzielenie się zdjęciami największych noworodków. Na nagranie zareagowała mama o nicku Shan. Jak ujawniła, jej synek urodził się tak duży, że wywołał szok na porodówce:

Dzień po 38. tygodniu ciąży mój syn przyszedł na świat przez cesarskie cięcie, przy pomocy dwóch lekarzy. Ważył 14 funtów i 6 uncji (około 6,6 kilograma).

Noworodek mierzył 24 cale, czyli w przeliczeniu prawie 60 cm. Dla porównania: w Polsce najczęściej spotykana waga noworodków waha się między 3 a 3,5 kilograma. W 2020 roku na 370 tysięcy nowo narodzonych dzieci, tylko 33 327 ważyło więcej niż 4 kilogramy, a zaledwie 425 noworodków przyszło na świat z wagą urodzeniową ciut powyżej 5 kilogramów. W polskich warunkach taki wynik uważany jest za rekordowy.

Gigantyczny noworodek wywołał szok

Jak ujawniła Shan, jej synek spędził 11 dni na oddziele intensywnej terapii. Nie mieścił się w żadną z pieluch, dostępnych na oddziale noworodkowym, więc personelu musiał je pożyczać z pediatrii, mieszczącej się piętro wyżej.

Kiedy nas wypisywali ze szpitala, przynieśli mi synka w ubranku dla dzieci od sześciu do 9 miesięcy.

– wspomina dumna mama chłopca.

Synkowi Shan nie udało się jednak pobić światowego rekordu i zapisać się w Księdze Rekordów Guinessa, zabrakło „zaledwie” 3,4 kilograma. Największy, jak dotąd noworodek na świecie, przyszedł na świat w 1955 roku we Włoszech. Ważył ponad 10 kilogramów.

Chłopiec ma obecnie 5 lat i nadal jest większy od swoich rówieśników. Synek Shan waży 14 kilogramów i jest zdrowym i radosnym dzieckiem. Zachęcona życzliwymi komentarzami mama zamieściła na Tik Toku kolejne nagranie, dokumentujące rozwój jej dużego syna. Jak poinformowała:

Nasz 14-kilogramowy maluch to zdrowy, uparty i MOCNY pięciolatek, który uwielbia baseball, piłkę nożną i Monster Trucks.

Źródła: www.o2.pl, www.thesun.co.uk
Fotografie: TikTok (miniatura wpisu), TikTok

Polecane

Może Cię zainteresować