×

Bezdomny chłopak prosi kierowców o pieniądze. Kiedy zagląda do jednego z samochodów, wybucha płaczem

Na Popularne.pl mogłeś przeczytać wiele poruszających historii o ludziach, którzy bezinteresownie pomagają innym. Robią to z dobroci serca, nie oczekując w zamian żadnej zapłaty.

Złote serce ma również mały John Thuo, który sam mając niewiele, udowodnił, że można pomagać na wiele sposobów. Bezdomny chłopiec stara się przeżyć na ulicach Nairobi w Kenii. Osoby znajdujące się w podobnej sytuacji jak John, bardzo często postrzegane są jako brudni żebracy, którzy szukają tylko okazji, aby coś ukraść.

Opublikowany przez Njogu Wa Njoroge HSC Środa, 7 grudnia 2016

Pewnego dnia, gdy John prosił o pieniądze napotkanych kierowców, którzy stali w korku, spotkał kobietę – Gladys Kamande. 32-latka zmaga się z wieloma problemami, ma zapaść płucną, która powoduje duszności. Kobieta żyje w oparciu o koncentrator tlenu, butlę z tlenem i generator oddychania, które musi nosić ze sobą przez cały czas.

To jednak nie wszystko. Gladys przeszła do tej pory 12 operacji. Podczas jednej z nich, pękł nerw wzrokowy, co wywołało utratę wzroku.

John, jak typowy maluch ciekawy świata, zapytał po co kobiecie wszystkie te urządzenia. Kiedy Gladys opowiedziała mu swoją historię, oczy chłopca wypełniły się łzami. Dziecko zaczęło płakać, kiedy zdało sobie sprawę, że choć jego życie jest bardzo trudne, Gladys cierpi o wiele bardziej. Najbardziej jednak bolesny był dla niego fakt, że w żaden sposób nie może jej pomóc.

Opublikowany przez Njogu Wa Njoroge HSC Środa, 7 grudnia 2016

John wziął rękę Gladys i modlił się z nią, aby Bóg dał jej wszystko, czego potrzebowała do leczenia.

Potem sięgnął do kieszeni i dał jej pieniądze, które udało mu się zebrać. I choć kwota nie była wielka, liczy się jego gest.

Jak się okazało, zachowanie chłopca poruszyło jednego z przechodniów, który zrobił zdjęcie dziecku i kobiecie, a następnie opisał całą historię w sieci. Na efekty nie trzeba było czekać zbyt długo. W ciągu 4 dni zebrano ponad 3 mln szylingów. Środki te pokryją praktycznie w połowie koszty leczenia kobiety w Indiach.

To nie jedyna dobra wiadomość.

Gladys zabrała Johna z ulicy. Chłopiec bardzo cieszy się z powrotu do szkoły. Jest również bardzo szczęśliwy dopóki… nie musi oddalać się od 32-letniej kobiety, którą teraz uważa za swoją mamę.

Ta historia przywraca wiarę w ludzi i dobro, dlatego nie zwlekaj i podziel się nią z bliskimi.

Polecane

Może Cię zainteresować