×

Gertraud Jesserer nie żyje. 78-letnia aktorka spłonęła w swoim mieszkaniu!

Gertraud Jesserer nie żyje. Znana wiedeńska aktorka teatralna i filmowa zginęła w pożarze mieszkania. Pomoc przyszła za późno. 78-letniej kobiety nie udało się uratować. Trwa dochodzenie w tej sprawie.

Gertraud Jesserer nie żyje

Portal Vienna Online poinformował o śmierci Gertraud Jesserer. Znana aktorka mieszkała w kamienicy przy Wasagasse w Wiedniu i tam też zginęła w czwartek wieczorem. Z nieustalonych do tej pory przyczyn, w mieszkaniu Jesserer wybuchł pożar.

Akcja ratowniczo-gaśnicza, w której brało udział dziewięć wozów strażackich, trwała ponad trzy godziny. Strażacy musieli użyć dwóch wysokowydajnych wentylatorów, aby oddymić klatkę schodową.

W tym samym czasie straż pożarna ewakuowała mieszkańców kamienicy, ośmiu z nich wymagało opieki służb medycznych

– czytamy na portalu Vienna Online.

Niestety Gertraud Jesserer zginęła na miejscu. Pomoc przyszła za późno. Gdy ratownicy dotarli do mieszkania aktorki, stwierdzili jej zgon.

Kim była kobieta, która spłonęła w wiedeńskiej kamienicy?

Gertraud Jesserer to wiedeńska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. Była znana m.in. z austriacko-włoskiego serialu „Komisarz Rex” (2008-2011). Była uwielbiana przez widzów. Biła od niej sympatia, mimo trudności jakich doświadczyła w życiu.

Jesserer była żoną aktora Petera Vogela, który w 1978 r. popełnił samobójstwo. Miała z nim dwóch synów. Starszy Nikolas Vogel (reporter i fotograf wojenny) zmarł w czerwcu 1991 roku podczas bombardowania na lotnisku w Lublanie.

Aktorka zginęła na kilka dni przed swoimi 78. urodzinami. Jak poinformował w sobotę portal Vienna Online, Gertraud Jesserer nie żyje, ale toczy się już śledztwo w celu ustalenia przyczyny pożaru jej mieszkania.

Dochodzenie prowadzone przez wiedeński Urząd Kryminalny jest w toku. Odbyła się już wizja lokalna w miejscu zdarzenia z udziałem ekspertów, którzy mają ustalić dokładną przyczynę pożaru

– potwierdził w sobotę rzecznik policji Christopher Verhnjak.

Źródła: www.rmf24.pl, www.fakt.pl, niezalezna.pl
Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij