×

„Chłopcy nie powinni po sobie sprzątać”. Duchowny wyjaśnia, jak powinien wyglądać model rodziny

Metropolita poznański po raz kolejny podzielił się swoimi przemyśleniami. Tym razem udało mu się pobić granice absurdu i wywołać oburzenie wśród rodziców.

Ideologia gender

Przedmiotem dyskusji abp. Gądeckiego stali się chłopcy i ich obowiązki domowe. Duchowny twierdzi, że uczenie synów nawyku sprzątania po sobie i pomagania przy pracach domowych może być źródłem kryzysu tradycyjnej, katolickiej rodziny. W ten sposób rzekomo wypełnia się ideologia gender.

Upadek tradycyjnego modelu rodziny

Abp. Stanisław Gądecki zaznacza wagę prawidłowego wypełniania ról kobiety i mężczyzny w rodzinie. Choć nie podał do czego dokładnie mają się sprawdzać te role, podkreślił za to, że „ideologia genderyzmu jest lansowana pod płaszczykiem programu równościowego.”

chores

Niektórym rodzicom podoba się uczenie chłopców, że winni po sobie sprzątać, a nie czekać, aż zrobią to za nich dziewczynki. Pociągające jest również hasło, że wszyscy ludzie są sobie równi i mają prawo do szczęścia.

Związki jednopłciowe

Nie trzeba chyba dodawać, że związki homoseksualne według metropolity poznańskiego są źródłem wszelkiego zła na świecie, kulturowym wymysłem i nigdy nie należy traktować ich na równi z tradycyjnym modelem katolickiej rodziny.

Ludzie na słowa abp. Gądeckiego przecierają oczy ze zdziwienia, a wielu osobom po prostu zabrakło komentarza

Może Cię zainteresować

zamknij