×

Wezwała pogotowie do 8-letniego syna. Posiniaczony chłopiec bez ruchu leżał na podłodze

Choć w wielu miejscach na świecie robi się wszystko, by w społeczeństwie panowała równość, sprawiedliwość i tolerancja, nadal dochodzi do wielu nadużyć. Często ofiarami są niestety dzieci.

Niewinne ofiary

Ogromny ból sprawia, gdy dowiadujemy się o krzywdzie i maltretowaniu bezbronnych dzieci. Historia 8-letniego Gabriela jest smutna i tragiczna. Jest także czymś, co nigdy nie powinno się wydarzyć, ale podobne sytuacje mają miejsce na co dzień w wielu zakątkach świata.

I would like to remind everyone that tomorrow February 20th, would of been Gabriel's 10th birthday. In celebration of…

Opublikowany przez Gabriel's Justice Czwartek, 19 lutego 2015

Telefon

Centrum alarmowe otrzymało telefon 22 maja 2013 roku. Kobieta pilnie wezwała pomoc do swojego 8-letniego syna, który nie oddychał. Kiedy sanitariusze przybyli na miejsce, na podłodze zobaczyli nagiego Gabriela Fernandeza z pękniętą czaszką i połamanymi żebrami.

Obrażenia

Chłopiec został postrzelony i brakowało mu kilku zębów. Na ciele było mnóstwo otwartych ran i otarć. Na szyi brakowało kawałków skóry. Ciało chłopca było pokryte ranami od stóp do głów. Mimo, że został przewieziony do szpitala, po dwóch dniach walki o życie zmarł.

I've seen the video, I've seen the pictures. It has destroyed me. I've seen you run, jump,laugh and play. I've seen…

Opublikowany przez Gabriel's Justice Środa, 22 lipca 2015

Tragedia

Na początku nikt nie rozumiał, co się stało z chłopcem. Wkrótce jednak stało się jasne, co było przyczyną tragedii. Najgorsze jest jednak to, że potwornemu cierpieniu i śmierci chłopca można było zapobiec.

Opublikowany przez Gabriel's Justice Poniedziałek, 27 maja 2013

Ignorancja

W latach 2002-2013 zgłoszono ponad 60 skarg dotyczących zachowania matki i jej partnera Isauro Aguirre. Wiele osób zeznało, że kobieta maltretowała syna. 8-latek pojawiał się w szkole posiniaczony, co również skłoniło nauczycieli do interwencji. Ale władze i policja pozostawały głuche na te sygnały.

Today this picture was shown at the protest of DCFS office in Palmdale.. To show what the social workers ignored. …

Opublikowany przez Gabriel's Justice Piątek, 28 czerwca 2013

Interwencja

Kiedy funkcjonariusze w końcu pofatygowali się, by odwiedzić matkę chłopca, kobieta zbyła ich mówią, że syn jest u babci. Do sprawy więcej nie wracano. Dopiero śmierć Gabriela doprowadziła do zwolnienia pracowników socjalnych zajmujących się sprawą. Aresztowano także jego matkę i jej partnera.

Opublikowany przez Gabriel's Justice Poniedziałek, 27 maja 2013

Rozprawa

34-latka i jej 37-letni chłopak zostali oskarżeni o zabójstwo chłopca. Tortury, które znosił chłopiec były niewyobrażalne, co potwierdziły zeznania jego 16-letniego brata. Jednak to powód przeraża – chłopiec był karany, bo matka była przekonana, ze jest gejem.

His life will be in danger if givrn life in prison, his life will be in danger if sentenced to death, no matter what his…

Opublikowany przez Gabriel's Justice Środa, 13 grudnia 2017

Obiekt kpin

16-letni brat chłopca opowiedział o tym, przez co przeszedł Gabriel. Zmuszano go do jedzenia karmy dla kotów, był wiązany sznurem i zamykany w szafie na kilka godzin bez wody i jedzenia. Również przemoc fizyczna była na porządku dziennym, a wszystko z nienawiści Aguirre do małego chłopca.

Opublikowany przez Gabriel's Justice Czwartek, 29 maja 2014

Wyrodna matka

Para śmiała się podczas tortur. W sądzie wyznali, że jest im przykro. Matka skrytykowała członków swojej rodziny twierdząc, że ich żal jest jedynie pragnieniem medialnej sławy. Po żmudnej rozprawie zapadł wyrok. Kobietę skazano na podwójne dożywocie, a jej partnera na karę śmierci.

Choć Gabrielowi nic nie przywróci życia, historia wywarła ogromny wpływ na ludzi i skłoniła do interwencji

Polecane

Może Cię zainteresować