×

Stracili jedno dziecko podczas porodu. Na łóżeczku dziecka, które przeżyło pojawia się fioletowy motyl. Po co?

Millie Smith i Lewis Cann z Wielkiej Brytanii oczekiwali potomstwa. Gdy lekarz powiedział im, że spodziewają się bliźniaków, byli wniebowzięci. Na samym początku nic nie zapowiadało tragedii. W trakcie badań okazało się, że jedna z dziewczynek cierpi na bezmózgowie, czyli jej mózg nie rozwija się prawidłowo. Lekarze przygotowywali rodziców na najgorsze.

Byliśmy załamani. Cały nasz świat nagle runął…

1

Nadszedł dzień porodu. Mała Skye żyła tylko trzy godziny.

Callie urodziła się zdrowa, ale rodzice w tak ciężkiej sytuacji nie umieli się cieszyć z tego, że ich druga córeczka jest bezpieczna. Obolała i zrozpaczona Millie wróciła do sali, w której znajdowała się inna świeżo upieczona matka bliźniąt, która rzuciła do kobiety:

Możesz się tylko cieszyć, że masz tylko jedno dziecko do wykarmienia.

2

Oczywiście ten komentarz nie był złośliwy. Przecież ta kobieta nie wiedziała, co mnie spotkało. Miało być to śmieszne, a dotknęło mnie w najokrutniejszy sposób. Tak szybko jak tylko dałam radę, wyszłam z sali. Nie byłam w stanie nic z siebie wykrztusić.

Aby uniknąć podobnych sytuacji, powstał pomysł, aby na łóżeczku dziecka, które straciło podczas porodu swoje rodzeństwo, naklejać fioletowego motyla. Dzięki temu personel i odwiedzający będą wiedzieli, jak należy się zachować.

3

Fioletowego motyla można spotkać na całym świecie.

Millie i Lewis mają nadzieję, że właśnie dzięki takiemu prostemu zabiegowi, pomogą rodzicom przejść przez ten trudny okres. Sami przecież wiedzą, jak to jest…

4

Polecane

Może Cię zainteresować