×

Ogromne ulewy i wichury we Francji. Pomimo przeprowadzonej ewakuacji są ofiary śmiertelne

Południowo-zachodnią Francję nawiedziły bardzo silne wiatry, które w porywach dochodziły do 160 km/h. Zginęły już 3 osoby, a co najmniej pięć jest rannych.

Francja powódź i wichura
Twitter

Silne wiatry

W miejscowości Millau we Francji odnotowano wiatr wiejący z prędkością 143 km/h. Na francuskiej Korsyce dwukrotnie osiągnął prędkość 160 km/h. Tak ogromne prędkości spowodowały wiele strat materialnych. Ponad 400 gospodarstw domowych zostało bez prądu.

Są ofiary

Mimo ewakuowania ponad 600 osób są ranni i ofiary śmiertelne. Jedną z nich jest mieszkaniec Baskonii. 70-letni mężczyzna przebywał w samochodzie, kiedy na jego auto spadło drzewo. Runęło na auto złamane przez silny wiatr.

Kolejną ofiarą jest 76-letni mężczyzna, który został porwany przez nurt wody w miejscowości Espiens w departamencie Lot i Garonna.

Z kolei 40-letni mężczyzna został znaleziony w swoim samochodzie w departamencie Lady. Był poszukiwany od dwóch dni. Niestety już nie żył.

Rannych zostało jeszcze co najmniej 5 osób, w tym 22-letni i 45-letni mężczyźni są w stanie ciężkim.

Walka z żywiołem

Powoli do gospodarstw domowych przywracany jest prąd i są usuwane skutki nawałnicy. Jak poinformował dostawca prądu:

W nocy wiatr pozbawił prądu około 400 tysięcy gospodarstw na wybrzeżu atlantyckim; w ciągu dnia ich liczba spadła do 170 tysięcy

Mamy nadzieję, że nie będzie już więcej ofiar. Pogoda jest obecnie stabilna

Źródła: www.tvp.info, wiadomosci.radiozet.pl, wiadomosci.wp.pl, tvnmeteo.tvn24.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij