×

Franciszek będzie ostatnim papieżem? Tak brzmią słowa przepowiedni

Istnieje wiele przepowiedni o końcu świata. Jedna z nich mówi, że Franciszek będzie ostatnim papieżem. O czym dokładnie pisał św. Malachiasz?

Franciszek będzie ostatnim papieżem?

Gorliwych Święty Malachiasz był biskupem irlandzkim. Cechowała go niezwykła przenikliwość w sprawach związanych z wiarą i Kościołem. Według podań, posiadał on dar prorokowania, co zapewniło mu miejsce na kartach historii.

Jak podaje portal tajemnice-swiata.pl, przepowiednia Malachiasza to lista 112 krótkich łacińskich zdań. Znajdziemy w nich opisy wszystkich papieży i antypapieży, począwszy od Celestyna II wybranego w 1143 roku. Lista oparta jest na przerażającej wizji Malachiasza z 1139 roku, której doznał w czasie pobytu w Rzymie.

Według św. Malachiasza, gdy w Watykanie władze przejmie ostatni zwierzchnik „Piotr Rzymianin”, wówczas nastąpi koniec świata:

W czasie ostatecznych prześladowań Świętego Kościoła Rzymskiego królować będzie Piotr Rzymianin, który będzie karmił swoją trzodę pośród wielu udręk. Miasto Siedmiu Wzgórz (Rzym) zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi ludzi. Koniec.

Zwolennicy przepowiedni twierdzą, że to właśnie Franciszek jest 112. papieżem i „Piotrem Rzymianinem”, ponieważ jego patron, św. Franciszek z Asyżu, miał na drugie imię Piotr. Niektórzy już nazywają go „antypapieżem” ze względu na sposób wybrania na głowę Watykanu.

Co ciekawe, sam papież Franciszek w 2014 roku przepowiedział koniec świata. Jego słowa wówczas brzmiały:

Bóg przygotowuje nowe miejsce zamieszkania i nową Ziemię, na której będzie trwać sprawiedliwość, a błogosławieństwo zaspokoi wszelkie pragnienia pokoju, które powstają w ludzkim sercu. (…) Na koniec będziemy twarzą w twarz z Bogiem. Wspaniale jest myśleć o niebie, prawda? Wszyscy tam będziemy, wszyscy, to jest piękne i daje nam siłę.

Czy przepowiednia jest prawdziwa?

Przepowiednia od stuleci budzi wiele kontrowersji. Historycy od lat przekonują, by nie martwić się słowami, które rzekomo spisał św. Malachiasz. Jego przepowiednię można interpretować na różne sposoby, a przydomki łatwo dopasować do wielu osób.

Jednakże niektórzy przypominają, że zarówno Nostradamus, jak i królowa Saba również przewidywali, że ostatnim papieżem będzie Piotr. Ten pierwszy mówił o papieżu „o skórze oliwkowej”. Tu także pojawia się nawiązanie do herbu Josepha Razingera, w którym znajduje się koronowana głowa czarnoskórego człowieka:

Z powodu śmierci bardzo starego papieża wybrany zostanie Rzymianin w bardzo dobrym wieku. Będzie się o nim mówiło, że osłabi Tron, jednak będzie go długo dzierżył w bólu.

Z kolei królowa Saba przepowiadała:

W tych dniach na stolicy Mesjasza papież Piotr będzie siedział, drugi z rodziny Rzymianin. Święty Apostoł Pański pierwszym papieżem będzie, który zacznie paść trzodę Chrystusa, a Piotr drugi reszty dokona. Po nim już żadnego papieża nie będzie.

Większość najsłynniejszych wizjonerów jest zgodna: ostatnim papieżem, który zasiądzie na tronie w Watykanie, jest Piotr, który pochodził będzie z Rzymu.

Czy to oznacza, że Franciszek będzie ostatnim papieżem?

Źródła: www.planeta.pl, www.antyradio.pl, menway.interia.pl, www.o2.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij