×

Znany produkt wycofany ze sprzedaży! GIS ostrzega, że można w nim znaleźć fragmenty drutów

Popularna sieć wycofuje produkt ze względu na skargi konsumentów. Jak informuje GIS (Główny Inspektorat Sanitarny), możliwe jest występowanie fragmentów metalu w popularnym produkcie! Powiedzenie: „jesteś tym, co jesz”, w tym kontekście zaczyna nabierać przerażającego znaczenia…

GIS ostrzega, że „spożycie produktu może stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia”.

Chleb posmarowany metalem?

Smak klasyczny, jabłkowy, cebulowy, ziołowy, bekonowy, a może smak metalu? W tym produkcie było to możliwe. Informacje GIS-u zaskakują. Konsumenci skarżyli się na obecność… fragmentów drutów w opakowaniach!

W odpowiedzi na skargi konsumentów, firma odpowiedzialna za produkt postanowiła go wycofać ze sprzedaży. Lepiej późno niż wcale? Niektórzy klienci mogli by się w tym przypadku nie zgodzić.

Niemiecki smalec z niespodzianką

Chodzi o smalec wieprzowy Thalheimer Bauernwurs, który był dostępny w sprzedaży w kilku wariantach smakowych. Ten smalec wieprzowy sprzedawany był w wersji z samymi skwarkami, ale też skwarkami i boczkiem, skwarkami i jabłkiem, skwarkami i ziołami oraz skwarkami i cebulą.

Warto wiedzieć, że wszystkie wersje smakowe zostały uznane za nienadające się do spożycia!

Konieczne oddanie produktów!

Polskim dystrybutorem produktu jest Aldi Sp. z o.o. Smalec teoretycznie posiada datę ważności do 20.03.2020, jednak sieć Aldi już teraz apeluje o zwrot do sklepów tego artykułu spożywczego.

Sieć zapewnia również, że szokujące doniesienia na temat jakości tego produktu, nie dotyczą pozostałych artykułów Thalheimer Bauernwurst Deuerlein Vertriebs GmbH.

Zwrot pieniędzy

Jak zapewnia sieć Aldi w oficjalnym komunikacie, wszyscy klienci, którzy zdecydują się oddać zakupiony produkt otrzymają również zwrot pieniędzy.

Co ważne, aby otrzymać zwrot poniesionych kosztów, nie trzeba posiadać paragonu potwierdzającego zakup! Wystarczy przynieść smalec do jednego ze sklepów tej sieci.

Wycofanie dotyczy również wszystkich produktów z datą minimalnej trwałości.

Fotografie: Twitter.com, Facebook.com

Może Cię zainteresować