×

Ewakuacja metra w Warszawie. Pasażer z podejrzeniem koronawirusa

Ewakuacja metra w Warszawie: stacje Kabaty, Natolin oraz Imielin zostały zamknięte. Powodem decyzji był pasażer z podejrzeniem koronawirusa. Mężczyzna niedawno wrócił z zagranicy. Do ewakuacji doszło 13 marca.

Ewakuacja metra w Warszawie

W piątek około godziny 11 zamknięto stację metra Kabaty. To ostatnia stacja na południowym odcinku linii M1.

Pasażer, który wszedł na stację Kabaty i czekał na pociąg, nagle źle się poczuł. Mężczyzna powiadomił o tym pracowników Metra Warszawskiego. Ci natomiast zawiadomili pogotowie oraz Sanepid.

W związku ze złym samopoczuciem pasażera, Metro Warszawskie zatrzymało ruch na 3 stacjach. Decyzja zapadła gdy okazało się, że mężczyzna niedawno wrócił z Londynu.

Informację potwierdza rzeczniczka warszawskiego metra – Anna Bartoń.

Na stacji Kabaty do personelu zgłosił się pasażer, który źle się poczuł. Poinformował przy tym, że niedawno wrócił z Londynu

– mówi Bartoń.

Mężczyzna trafił do szpitala

Z rozmowy z mężczyzną wynika, że na stację metra dotarł nie pociągiem, a samochodem. Dla pasażerów metra istotna jest również informacja, że mężczyzna poczuł się źle jeszcze zanim jeszcze do niego wsiadł.

O złym samopoczuciu niezwłocznie poinformował pracowników metra. Mężczyznę przetransportowano do szpitala.

Kabaty-Natolin-Imielin

Na czas działań służb zamknięto trzy stacje. Na miejscu pracują obecnie ratownicy medyczni w kombinezonach.

Wyłączono stacje Kabaty-Natolin-Imielin.

Metro linii M1 kursuje obecnie w pętli Stokłosy – Młociny – Stokłosy. Uruchomiono również linię zastępczą ,,ZA METRO” na trasie KABATY – Al. KEN – METRO URSYNÓW 01.

Na razie nie wiadomo, ile jeszcze potrwają utrudnienia. Czekamy na decyzję inspektorów sanepidu

– mówi Bartoń.

To nie pierwsza sytuacja z dzisiaj, w której doszło do wyłączenia stacji metra. Wcześniej wyłączono również stacje Trocka i Młociny. Ale w tym przypadku powodem były pozostawione na nich bagaże.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

zamknij