×

Ewakuacja centrów handlowych w Warszawie i innych miastach. „Może dojść do eksplozji”

Ewakuacja centrów handlowych w Warszawie i w innych miejscach w kraju. Władze otrzymały wiadomości z pogróżkami. Istnieje ryzyko eksplozji ładunków wybuchowych.

Ewakuacja centrów handlowych

Dzisiaj, tj. 14 lutego po godz. 16.30 podjęto decyzję o ewakuacji kilku centrów handlowych w całej Polsce. Tysiące klientów sklepów, restauracji oraz kin musiało opuścić zagrożone budynki.

Chodziło m.in. o CH Atrium Promenadę na warszawskiej Pradze przy ul. Ostrobramskiej, ale też biurowce przy ul. Piłsudskiego oraz Centrum Mody w Nadarzynie.

Ponadto ewakuowano ludzi z galerii handlowych w Piasecznie, Pruszkowie, Lublinie, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach.

Alarmy bombowe

Powodem, dla którego zarządca Atrium Promenady zdecydował się na ogłoszenie alarmu był „niepokojący mail”, jaki otrzymał. Chodziło o wiadomość z pogróżkami. Jej treść nie jest znana, ale wiadomo, że chodziło o groźby związane z podłożeniem bomby.

Jak w rozmowie z SuperExpressem powiedział nadkom. Jarosław Florczak z Komendy Stołecznej Policji :

Do CH. Atrium Promenada ktoś skierował maila z groźbą o zagrożeniu bombowym. Poinformowano, że można dojść do eksplozji. Dyrekcja zarządziła ewakuację. Ewakuowano około 2 tys. osób. Mamy informacje, że inne placówki mogły otrzymać podobne pogróżki. Prawdopodobnie są to fałszywe alarmy, ale naszym obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa, więc sprawdzamy dokładnie wszystkie zgłoszenia

Służby sprawdzają centra handlowe

Podobne maile dotarły do innych miast w Polsce, gdzie po zarządzeniu ewakuacji placówek handlowych klienci i pracownicy musieli je opuścić. Policja wraz ze strażą pożarną sprawdzają, czy w obiektach nie ma elementów niebezpiecznych.

Jak poinformował mł. bryg. Karol Kierzkowski, oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej powiedział:

Prawdopodobnie chodzi o fałszywy alarm bombowy. Były jakieś pogróżki. Może to dotyczyć kilku obiektów. Na miejscu są dwa wozy strażackie. Zabezpieczamy miejsce zdarzenia

Źródła: www.eska.pl, metrowarszawa.gazeta.pl, warszawa.wyborcza.pl

Polecane

Może Cię zainteresować